Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mitchell Zuckoff

Lodowe piekło. Katastrofa na Grenlandii

Tłumaczenie: Mariusz Gądek

Przetrwać w najbardziej ekstremalnych warunkach, jakie człowiek może sobie wyobrazić.

Na przełomie 1942 i 1943 roku trzy amerykańskie samoloty wojskowe rozbiły się na Grenlandii.
Po pierwszych sygnałach SOS kolejne maszyny wzbijały się w powietrze, by odszukać zaginionych i wygrać nierówną walkę z arktyczną zimą: z czterdziestostopniowym mrozem, szalejącą wichurą i lodowymi szczelinami. Załogi startujących maszyn nie spodziewały się, że lecąc na ratunek kolegom, także i one podzielą los poprzedników.

Przez 148 pełnych dramatycznych wydarzeń dni rozbitkowie walczyli o przetrwanie i zachowanie zdrowych zmysłów w najbardziej wrogim dla człowieka środowisku na Ziemi.


Mitchell Zuckoff wyrusza na Grenlandię w poszukiwaniu śladów tajemniczych i dramatycznych wydarzeń sprzed lat. Na światło dzienne wychodzą szczegóły zagadkowych katastrof, losy zaginionych i detale jednej z najbardziej spektakularnych akcji ratunkowych w historii amerykańskiego lotnictwa.

Oprawa miękka

Format: 144x205mm

Liczba stron: 464

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-01-11

ISBN: 978-83-240-2758-3

Tłumaczenie: Mariusz Gądek

Recenzje

Lodowe fatum
0 0
Zuckoff Mitchell jest profesorem dziennikarstwa na Uniwersytecie Bostońskim. Był finalistą nagrody Pulitzera w kategorii dziennikarstwo śledcze. Ma ogromnie szerokie zainteresowania, jednak jego pasją są katastrofy lotnicze w czasie II wojny światowej. Jego wcześniejsza książka „Uwięzieni w raju" ogromnie mi się spodobała, dlatego gdy tylko zobaczyłam w zapowiedziach następny tytuł tego autora, musiałam sprawdzić, czy również spowoduje on u mnie bezsenną noc i długie wyszukiwania wiadomości w internecie.
>>> czytaj więcej
„Wydarzyć może się wszystko"
0 0
„Musisz wyruszyć, ale to wcale nie znaczy, że musisz wrócić"* - te słowa to dewiza pracy ratowników Straży Wybrzeża. Słowa tak dobrze opisują sytuację, jaka może mieć miejsce, że dopiero gdy stanie się coś złego, człowiek uświadamia sobie, w jakim położeniu się znalazł. Podobnie było z rozbitkami, którzy utknęli na Grenlandii. O katastrofie lotniczej traktuje książka, z której pochodzi wyżej wspomniany cytat, a mowa o „Lodowym piekle" Mitchella Zuckoffa.
>>> czytaj więcej
Nieznane oblicza II wojny światowej
0 0
Mało znany, nawet miłośnikom historii II wojny światowej, rejon działań wojennych, czyli Grenlandia. Sam do tej pory nie wiedziałem, jak istotną rolę spełniała ta największa wyspa na Ziemi. Okazuje się, że zajęcie tego obszaru przez wojska III Rzeszy miałoby fundamentalny wpływ na przebieg wojny w Europie, a może i na całym świecie. I to wyjątkowo niekorzystny dla aliantów.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.