Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Michał Heller

Logos Wszechświata. Zarys filozofii przyrody

Książka jest nowym wydaniem "Filozofii przyrody" Michała Hellera, która ukazała się w 2004 roku

"Logos Wszechświata" to przystępny podręcznik filozofii przyrody autorstwa autorytetu, którego przedstawiać nie trzeba. Zawiera przegląd najważniejszych systemów przyrodniczych w dziejach europejskiego myślenia, od Platońskiej kosmologii do koncepcji Otwartego Wszechświata Karla R. Poppera. Autor dokonuje krytycznej analizy metod, którymi posługuje się współczesna filozofia przyrody, i omawia filozoficzne kontrowersje wynikające z odkryć fizyki w XX wieku – teorii względności, mechaniki kwantowej oraz teorii unifikacyjnej. W czasach gdy odkrycia naukowe coraz bardziej zmieniają nasze wyobrażenia na temat świata, ta książka to niezbędna lektura zarówno dla naukowców interesujących się filozofią, jak i dla filozofów badających związki fizyki z filozofią.

Oprawa twarda

Format: 136x200

Liczba stron: 288

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2004-10-13

ISBN: 978-83-240-2074-4

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Przeczytaj także

Ks. Michał Heller doktorem honoris causa UPJPII
Wybitny uczony i filozof, laureat wielu nagród - w tym Nagrody Templetona oraz Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera - otrzymał dziś tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
>>> czytaj więcej
Wszechświat Hellera
W czwartek 17 marca o godz. 18 w warszawskim kinie Atlantic odbędzie się spotkanie z ks. Michałem Hellerem zatytułowane „Wszechświat Hellera".
>>> czytaj więcej
Ks. prof. Michał Heller, Marek Krajewski i Wojciech Bonowicz na 2. Festiwalu Kopernika
Do soboty 23 maja w Krakowie trwa druga edycja Festiwalu Kopernika. Tematem tegorocznym jest geniusz. Gospodarzem Festiwalu jest ks. prof. Michał Heller, autor bestsellerowych „Podróży z filozofią w tle" i „Podglądania Wszechświata". W sobotę 23 maja o godz. 19 ks. Heller w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (al. 3 Maja 1) wygłosi wykład zatytułowany „Geniusze Wszechświata".
>>> czytaj więcej
Nagroda Księdza Józefa Tischnera

Już 14 kwietnia 2014 roku na konferencji prasowej Jury Nagrody poznamy tegorocznych laureatów.


>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.