Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Krzysztof Szewczyk , Maria Szabłowska

Ludzkie gadanie. Życie, rock and roll i inne nałogi

Szalone rockandrollowe lata w szarej rzeczywistości PRL-u

Jakie były początki pracy Marii Szabłowskiej i Krzysztofa Szewczyka w radiu?
Kto chodził do przedszkola z Marylą Rodowicz?
Jak to się stało, że na prywatce u Marii Szabłowskiej pojawił się słynny zespół THE ANIMALS?
Kto sprzedawał lalki Barbie w swoim garażu?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w książce najbardziej rozpoznawalnego duetu polskiej telewizji. Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk towarzyszyli narodzinom polskiego bigbitu i zarażali Polaków miłością do rock and rolla. Jednocześnie próbowali poradzić sobie w trudnej i absurdalnej rzeczywistości Polski Ludowej. Ich książka to barwna i nostalgiczna opowieść o czasach minionych – o szalonych prywatkach i wielkich gwiazdach, a także o modzie ulicy i pustych sklepowych półkach.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 384

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-10-07

ISBN: 978-83-240-2447-6

Opracowanie graficzne: Mariusz Banachowicz

Materiały o książce

Maryla Rodowicz

„Zabawne i sentymentalne. Czytam i czuję, że łączy nas pamięć o świecie, którego już nie ma, a nas dotyczył. Jest lekko i dowcipnie, polecam”.

Wojciech Mann

„Państwo Sz. & Sz. rozmawiają w tej książce niby o piosence, ale tak naprawdę opisują też Polskę drugiej połowy XX wieku, która przy wszystkich swoich wadach miała jedną ogromną zaletę: dzisiejsi starsi byli wówczas młodzi. A dzisiejsi młodzi dowiedzą się z tych rozmów sporo o czasach swoich starych”.

Recenzje

Z sentymentem
11 12
Znacie ten cytat z „Rejsu", że najbardziej podobają nam się te piosenki, które już raz słyszeliśmy? Ze mną jest mniej więcej podobnie. Owszem, lubię czasem posłuchać czegoś nowego, jeśli wpadnie mi w ucho, ale chyba zdecydowanie bardziej wolę piosenki starsze, wśród polskich szczególnie te z lat siedemdziesiątych do dziewięćdziesiątych.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.