Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Malcolm Gladwell

Mafia bombowa. Opowieść o obsesji, innowacji i moralności

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Najnowsza książka Malcolma Gladwella – autora bestsellerów "Jak rozmawiać z nieznajomymi", "Błysk!" i "Punkt przełomowy".

W tej fascynującej książce Gladwell splata ze sobą losy holenderskiego geniusza i jego komputera domowej roboty, brytyjskiego psychopaty oraz chemików-piromanów z piwnicznych laboratoriów na Harvardzie. Przede wszystkim opowiada jednak o grupie strategów, która postawiła sobie idealistyczny cel: zamiast niszczyć całe miasta i zabijać tysiące ludzi, chcą uderzać precyzyjnie i ograniczyć liczbę ofiar. Analizując jedno z największych moralnych wyzwań w amerykańskiej historii, autor pokazuje zderzenie innowacji z rzeczywistością, które otworzyło drogę do najkrwawszego ataku II wojny światowej.

„"Mafia bombowa" to studium przypadku o rozwiewaniu się marzeń. I o tym, jak nowe, lśniące pomysły spadają z nieba, lecz wcale nie lądują nam miękko na kolanach. Lądują twardo na ziemi i rozpadają się w pył. Historia, którą zamierzam opowiedzieć, tak naprawdę nie jest historią wojenną, chociaż przeważnie rozgrywa się podczas wojny”.

Malcolm Gladwell udziela odpowiedzi na pytanie o to, co się dzieje, gdy dobre intencje i technologiczne innowacje zderzają się z bezwzględną rzeczywistością.
Jaka jest prawdziwa cena postępu?

Oprawa twarda

Format: 135x210

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-7469-3

Tłumaczenie: Rafał Śmietana

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.