Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mamy z innej planety. Historie kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko

Krystyna Strączek

Mamy z innej planety. Historie kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko

Kiedy twoje dziecko rodzi się inne, niż oczekiwałaś

Basia modliła się, by umarli razem – ona i dziecko. Magda zrezygnowała z życia towarzyskiego, przestała odbierać telefony od koleżanek. Martyna nawet nie walczyła o męża, który opuścił ją, gdy ich synek urodził się z zespołem Downa.

Poruszający reportaż z nieznanego świata, który jest tuż za ścianą

Kim są kobiety, które urodziły niepełnosprawne dzieci? Nie zauważamy ich albo widzimy w nich ucieleśnienie dobroci, wzór poświęcenia. Autorka pokazuje, że to kobiety z krwi i kości. Walczące nie tylko z przeciwnościami losu, ale z własnymi lękami, pytaniami, złymi emocjami i poczuciem winy.

Pełno(s)prawne życie z niepełnosprawnym dzieckiem

Bohaterki tej książki zdecydowały się opowiedzieć swoje historie także po to, aby powiedzieć innym kobietom: nie jesteście same, jest nas więcej. I mimo wszystko mamy prawo być szczęśliwe.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 140x205

Liczba stron: 224

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-05-30

ISBN: 978-83-240-4136-7

Opracowanie graficzne: Maria Gromek

Przeczytaj także

Spotkanie o „Mamach z innej planety"
W poniedziałek 15 maja zapraszamy do krakowskiego Domu Kultury Mydlniki na spotkanie z Krystyną Strączek, autorką książki „Mamy z innej planety".
>>> czytaj więcej
Mamy z innej planety. Spotkanie z Krystyną Strączek
W środę 29 marca zapraszamy do Klub Kultury Kliny (ul. Biskupa Albina Małysiaka 1, Kraków) na spotkanie z Krystyną Strączek, autorką książki poświęconej historiom kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko „Mamy z innej planety".
>>> czytaj więcej
Zwykłe kobiety, niezwykłe matki
W Znaku ukazuje się właśnie książka Krystyny Strączek „Mamy z innej planety. Historie kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko".

- Tej książki by nie było, gdyby w 2008 roku nie urodził się nasz niepełnosprawny syn Mikołaj. Nie byłoby jej, gdybym nie poznała matek innych niesprawnych dzieci. I gdyby kilka z nich nie zdecydowało się opowiedzieć swojej historii prosto i szczerze. Do bólu - mówi autorka.


>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.