Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Między nami

Małgorzata Tusk

Między nami

Życie z moim mężem często przypomina ostry rajd z przeszkodami

Wychodząc za mąż po trzech miesiącach znajomości, nie kalkulowałam,
jak będzie wyglądało nasze życie, skąd weźmiemy pieniądze i gdzie zamieszkamy.
Miłość i młodość skłaniały nas do ryzyka.

Nigdy nie wyobrażałam sobie życia poza Sopotem. Mój mąż miał być nauczycielem, a ja od zawsze chciałam zajmować się historią. Szybko przekonałam się jednak, że życie lubi zaskakiwać.

Wzięliśmy ślub na studiach i choć minęło tyle lat, nadal jesteśmy razem. Pamiętam, jak biegałam z brzuchem na manifestacje, stałam w kolejkach do pustych sklepów, robiłam dzieciom rosół na kości ze schabu, jak woziliśmy z Donkiem stoczniowcom arbuzy. Polityka zawsze była pasją mojego męża, a z pasją nie da się konkurować. Kiedy pojawił się Michał, potem Kasia, dwa największe szczęścia w moim życiu, a ja zorientowałam się, że całymi dniami siedzę w domu, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i żyć tak, jak chcę. Bez dopasowywania się, bez poświęcania, bez życia w cieniu. Zbudowałam sobie własny świat.

Na Parkowej zaczęłam życie po raz drugi. Nauczyłam się walczyć o swoje małżeństwo, rodzinę i przyjaźnie. Życie z moim mężem często przypomina ostry rajd z przeszkodami, ale ja zachowuję w tym wszystkim własną przestrzeń.
Teraz mam swój świat i – tak między nami – nie zamierzam z niego rezygnować.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-11-04

ISBN: 978-83-240-2857-3

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Przeczytaj także

Literacki namiot w Darłówku
Już od 31 lipca ruszają IV. Darłowskie Spotkania Literackie. Jeśli jesteś miłośnikiem dobrej książki i chcesz poznać ośmiu wybitnych pisarzy - nie może Cię tam zabraknąć!
>>> czytaj więcej
Spotkanie z Małgorzatą Tusk
W piątek, 23 maja 2014r. zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Znak (77/D9) w ramach V Warszawskich Targów Książki.
>>> czytaj więcej
Warszawskie Targi Książki
Jubileuszowa 5 edycja odbędzie się w dniach 22-25 maja 2014 na Stadionie Narodowym. Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Znak (77/D9) i spotkania z naszymi autorami.

 


>>> czytaj więcej
Książki Znaku na liście TOP 40
6 pozycji znalazło się w rankingu najlepiej sprzedających się książek w sieci Empik. W pierwszej 10. - Swoją drogą Tomka Michniewicza.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Recenzje

Ciepło i domowo
26 35
Polecam książkę Małgorzaty Tusk, można się zanurzyć w tej historii, tak jak zasłuchuje się w nostalgicznych opowieściach. Pani Małgorzata zabiera nas w sentymentalną podróż, wpuszcza nas do swojego świata, do czasów gdy była małą dziewczynką i przyjeżdżała do dziadków na wieś, a tam zamiast odpoczynku była ciężka praca w polu. Opowiada o latach młodzieńczych, gdy była grzeczną córeczką w domu wymagających rodziców.
omowo.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.