Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Shusaku Endo

Milczenie

Tłumaczenie: Izabela Denysenko, Barbara Słomka

O Bogu, który pozwala się deptać

XVII wiek. Do Europy docierają niepokojące wieści z odizolowanej od świata Japonii. Choć jeszcze przed kilkoma laty coraz liczniej przybywający z Zachodu misjonarze chrystianizowali ludność Kraju Kwitnącej Wiśni, teraz muszą mierzyć się z prześladowaniami i torturami. Nie wszyscy potrafią znieść zadawane im cierpienia. Niektórzy wyrzekają się Chrystusa.

Gdy pojawiają się pogłoski o wyparciu się wiary przez ojca Ferreirę, prowincjała, który stanął na czele misji w czasie prześladowań, jezuita Sebastiao Rodrigues wyrusza jego śladem, by zaprzeczyć takim informacjom. To, co zobaczy, każe mu jednak zadać sobie pytanie o własną wiarę.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach książka Shusaku Endo to opowieść o Bogu patrzącym w milczeniu na ludzkie cierpienie i ludziach próbujących to milczenie zrozumieć.

Martin Scorsese, zafascynowany powieścią, chciał sfilmować tę historię już 25 lat temu. W końcu mu się to udało. 30 lat po Misji powstało kolejne filmowe arcydzieło mówiące o działalności jezuitów na krańcach świata.

Shusaku Endo
(1923–1996) – jeden z najwybitniejszych pisarzy japońskich XX wieku. Milczenie jest najważniejszą książką w jego twórczości.

Oprawa miękka

Format: 140x205

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-01-23

ISBN: 978-83-240-4333-0

Tytuł oryginalny: Chimmoku

Tłumaczenie: Izabela Denysenko, Barbara Słomka

Przeczytaj także

Podróż na Wschód
W środę 5 kwietnia w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zapraszamy na spotkanie z prof. Stanisławem Obirkiem - filozofem i teologiem.
>>> czytaj więcej
Co będziemy czytać w 2017 roku?
Nowy rok to nowe książkowe wyzwania. Dziś prezentujemy najciekawsze książki, które pojawią się na początku 2017 roku.
>>> czytaj więcej
"Milczenie" - przeczytaj fragment książki
W lutym do kin w Polsce trafi film Martina Scorsese oparty na książce Shusaku Endo „Milczenie". To historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, opowieść o Bogu patrzącym w milczeniu na ludzkie cierpienie i ludziach próbujących to milczenie zrozumieć.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.