Leszek Kołakowski
O co nas pytają wielcy filozofowie. Trzy serie
Połączone w jednym tomie trzy serie cieszących się wielkim zainteresowaniem telewizyjnych wykładów Leszka Kołakowskiego
Połączone w jednym tomie trzy serie cieszących się wielkim zainteresowaniem telewizyjnych wykładów Leszka Kołakowskiego o wielkich filozofach to już prawie minileksykon, a na pewno znakomita zachęta do zajęcia się „umiłowaniem mądrości”.
Tacy mistrzowie jak Sokrates, Platon, Arystoteles, Augustyn, Tomasz z Akwinu, Mistrz Eckhart, Kartezjusz, Pascal, Leibniz, Hume, Kant, Kierkegaard, Nietzsche, Husserl, Heidegger - i jeszcze wielu innych nie mniejszych filozofów - stawiają nam pytania. O dobro, o to, czy zasady moralne mają charakter arbitralny, czy można wierzyć w Boga i twierdzić zarazem, że nic o Nim nie wiadomo. I wiele, wiele innych.
Oprawa twarda
Format: S6 124x195
Liczba stron: 240
Data pierwszego wydania: 2008-11-17
ISBN: 978-83-240-1065-3
Materiały o książce
Dobrych podręczników, słowników i encyklopedii jest pod dostatkiem. Nie zamierzam „streszczać” Platona, Kartezjusza czy Husserla, byłaby to śmieszna ambicja. Chciałbym mówić o wielkich filozofach w taki sposób, by u każdego wyłowić jedną myśl, która dla niego samego jest ważna, należy do filarów domu, jaki zbudował, a zarazem dla nas teraz jest zrozumiała, jakąś strunę w naszym umyśle potrąca.