Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Matthew Quick

Poradnik pozytywnego myślenia

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska, Maria Borzobohata-Sawicka

Zabawny, szczery i prawdziwy. Cudownie wplata miłość, szaleństwo, futbol, wiarę, rodzinę i nadzieję w czarującą opowieść.

Poznajcie Pata. Pat ma pewną teorię – jego życie to film, który zakończy się happy endem, czyli powrotem jego byłej żony. Pat musi tylko spełnić kilka warunków: robić codziennie setki brzuszków, czytać więcej książek, ćwiczyć bycie miłym i dwa razy dziennie łykać kolorowe pastylki. Niestety nic nie układa się tak, jak powinno. Na domiar złego za Patem łazi piękna, choć równie stuknięta jak on Tiffany, prześladuje go piosenka Kenny’ego G, a nowy terapeuta sugeruje zdradę jako formę terapii!

Pat nie przestaje jednak myśleć pozytywnie. Czy to wystarczy, by osiągnął swój cel?

Na podstawie powieści „Poradnik pozytywnego myślenia” powstał scenariusz filmu pod tym samym tytułem. Otrzymał on 8 nominacji do Oscara, a Jennifer Lawrence została uhonorowana Oscarem i Złotym Globem za rolę Tiffany.

Oprawa miękka

Format: 136x 205

Liczba stron: 376

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-03-04

ISBN: 978-83-7515-264-7

Tytuł oryginalny: Silver Linings Playbook

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska, Maria Borzobohata-Sawicka

Materiały o książce

Zobacz zwiastun filmu
Dorota Wellman

„Dwoje do poprawki, czyli cudna historia nieźle zakręconej pary. Wciąga!!!”.

Ewa Błaszczyk

„Książka jest przykładem, jak w lekkiej formie opowiedzieć o trudnych tematach, które dotyczą wielu z nas. Po jej lekturze może dacie sobie trochę więcej czasu na załatwienie niektórych spraw i może nie będziecie tak łatwo oceniać innych”.

Marcin Prokop

„Poruszająca, ale i zabawna powieść o realizacji marzeń oraz nadziei wbrew wszystkiemu”.

Recenzje

Wariat zagnieździł się w mojej czaszce...
18 13
Tytuł sugeruje, że mamy do czynienia z kolejną „fantastyczną" pozycją, która ma nas wznieść na wyżyny optymizmu. Książka nie jest poradnikiem - to wciągająca opowieść o poczciwym wariacie o imieniu Pat. Na podstawie powieści powstał film, którego nie widziałam, ale chętnie po niego sięgnę, mając jednak świadomość tego, że adaptacja filmowa nigdy nie oddaje prawdziwego klimatu książki.
>>> czytaj więcej
Kazdy z nas ma swojego Kenny'ego G.
37 29
Poznajcie Pata.
Pat jest nie tylko głównym bohaterem „Poradnika pozytywnego myślenia" Matthew Quick'a - jest każdym z nas.
Nasze pierwsze spotkania - to moment jego wyjścia z „niedobrego miejsca". Nie wiemy dlaczego tam trafił.
>>> czytaj więcej
Być pozytywnym i nie zwariować ...
33 29
Nie lubię oglądać ekranizacji. Nienawidzę czytać książek po uprzednim obejrzeniu filmowego odpowiednika. Tak miałam dopóki w moje łapencje nie trafił "Poradnika pozytywnego myślenia". Film oglądałam z Kociego polecenia, zatem poświęciłam temu sporo uwagi i zaangażowania. Pewnie nawet zbyt dużo, bo odchorowałam oglądanie mocno. Bo podobał się, ale wkurzył, zdenerwował, wzruszył. Znaczy dobry był. Dlatego do książki podchodziłam z pewną taką nieśmiałością i powątpiewaniem. Jak się okazało zupełnie niepotrzebnie.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.