Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Tom Perrotta

Pozostawieni

Tłumaczenie: Anna Gralak

Od 30 czerwca na ekranach HBO serial na motywach powieści z Liv Tyler i Justinem Theroux w rolach głównych

Od 30 czerwca na ekranach HBO serial na motywach powieści z Liv Tyler i Justinem Theroux w rolach głównych, wyprodukowany przez Damona Lindelofa, laureata Emmy za serial „Lost: Zagubieni”, oraz Toma Perrottę, nominowanego do Oscara za „Małe dzieci”.

„Ta książka to, mówiąc najprościej, najlepszy odcinek »Strefy mroku«, którego nigdy nie obejrzałeś”.
Stephen King

Co się stanie, gdy nagle znikną tysiące ludzi? Znikną tak po prostu, nie wydarzy się katastrofa, nie będzie żadnego wypadku ani mordercy-szaleńca? Jak poradzą sobie z tym ci, którzy pozostali?

Trzy lata po tajemniczym zniknięciu dwóch procent ludzkości, mieszkańcy Mapleton muszą odnaleźć się w świecie pogrążonym w żałobie. Pogodzić się z utratą ukochanych, sąsiadów, przyjaciół. Nowy burmistrz, Kevin Garvey próbuje tchnąć w nich ducha walki i nową nadzieję, choć również jego własna rodzina rozpadła w wyniku tragicznych zdarzeń. Jego żona złożyła śluby milczenia i dołączyła do sekty religijnych fanatyków, syn rzucił studia i podążył za samozwańczym prorokiem, a córka w niczym już nie przypomina dawnej pilnej uczennicy.

Oprawa miękka

Format: A5

Liczba stron: 368

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-06-30

ISBN: 978-83-240-2550-3

Tytuł oryginalny: The Leftovers

Tłumaczenie: Anna Gralak

Przeczytaj także

Najlepsza książka o wniebowzięciu od czasu Nowego Testamentu!
Przedstawiamy głośną książkę Toma Perrotty, której uległ sam Stephan King! 
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

„Washington Post”

„To najbardziej dojrzała, wciągająca powieść Toma Perrotty, która jest dowodem jego przemiany: od dowcipkującego autora do odważnego kronikarza naszych najgłębszych obaw i pragnień. Doprawiona humorem i zabarwiona odrobiną grozy wnikliwa powieść wciąga nas w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej psychiki”.

„Kirkus Reviews”

„Choć ton tej powieści przypomina częściej komedię niż tragedię, jest ona przepełniona empatią i nigdy nie dzieli bohaterów na »złych« i »dobrych«, a pokazuje jedynie ich człowieczeństwo – zwykłych ludzi radzących sobie w niezwykłej sytuacji”.

„Chicago Sun Times”

„Tom Perrotta jest jak Balzac z amerykańskich przedmieść”.

„Seattle Times”

„Perrotta łączy absurdalne okoliczności i pełnych autentyzmu bohaterów, by uzyskać pełen życia opis tego, w co wierzymy, co się dla nas najbardziej liczy i w jaki sposób udaje nam się iść dalej”.

„Entertainment Weekly”

„Najlepsza książka o wniebowzięciu od czasu Nowego Testamentu”.

 

Partnerzy

  • filweb

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.