Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Christian Jacq

Sen Kleopatry

Tłumaczenie: Magdalena Talar

Opowieść o legendarnej władczyni Egiptu

Była niezłomną władczynią i najpiękniejszą kobietą starożytnego świata. Podobno dla urody kąpała się w oślim mleku i raczyła perłami rozpuszczonymi w occie, a jej stroje i klejnoty świadczyły o mitycznym bogactwie Aleksandrii.

Ambitna i zdolna, sprawnie poruszała się wśród dworskich intryg i potrafiła być bezwzględna w dążeniu do celu. To ona odnowiła potęgę Egiptu.

Przede wszystkim jednak Kleopatra była kobietą z krwi i kości, pełną namiętności i pasji. Jej romans z Cezarem przeszedł do legendy i zainspirował słynny film z Elizabeth Taylor i Richardem Burtonem.

„Sen Kleopatry” to niezapomniana opowieść o walce niezwykłej kobiety o należną jej władzę oraz o miłości, którą okrzyknięto romansem wszechczasów.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 368

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-03-17

ISBN: 978-83-240-2516-9

Tytuł oryginalny: Le dernier reve de Cleopatre

Tłumaczenie: Magdalena Talar

Recenzje

Walka o tron, miłość, namiętność i polityka
28 25
Kleopatra, niezwykła, przepiękna kobieta, ale przy tym ambitna władczyni. Mnie najbardziej kojarzy się Elisabeth Taylor w tej roli. Kiedy myślę Kleopatra, widzę Taylor.
„Sen Kleopatry" zaintrygował mnie. Byłam ciekawa, czy książka wniesie coś nowego do tego, co już wiem na temat władczyni Egiptu. Niewiele jest w tej chwili książek o tej tematyce, a przecież ona jest pasjonująca. Starożytność to barwny i ciekawy temat, szkoda, że nie wykorzystany.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.