Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Marcin Gutowski

Święta ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny

Prawdziwe opowieści z Ziemi Świętej

„Najbardziej pożądany kawałek pustyni” to nie tylko cel religijnych pielgrzymek i miejsce nieustannego wyniszczającego konfliktu. Zamieszkiwana przez Żydów, muzułmanów i chrześcijan Ziemia Święta, choć podzielona betonowym murem, dla tysięcy ludzi jest przede wszystkim domem.
Każdy z bohaterów tej książki opowiada o swoim zwykłym życiu w niezwykłym miejscu.
Marcin Gutowski zabiera nas w fascynującą podróż – od roztańczonego Tel Awiwu, przez rozmodloną Jerozolimę aż po niemal zrównane z ziemią, otoczone murem arabskie wioski. Ich historie układają się w epicką opowieść o nieustannym balansowaniu na krawędzi, o wielkich namiętnościach i całkiem zwyczajnych marzeniach o spokojnym życiu. Dopiero patrząc na Ziemię Świętą oczami jej mieszkańców, można naprawdę zrozumieć jej paradoksy i docenić jej piękno.

Oprawa miękka

Format: A5 (140x205)

Liczba stron: 384

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-03-16

ISBN: 978-83-240-3390-4

Opracowanie graficzne: Oksana Shmygol

Przeczytaj także

Poznaj różnorodność - prawdziwe bogactwo Ziemi Świętej
Marcin Gutowski, autor książki „Święta ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny", będzie gościem spotkania, które odbędzie się 12 grudnia w Kłodzku.
>>> czytaj więcej
Marcin Gutowski w Łodzi
Zapraszamy na spotkanie z autorem reportażu Święta ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny. Do zobaczenia w Manufakturze.
>>> czytaj więcej
Poczuj atmosferę Niedzieli Palmowej w Jerozolimie
Marcin Gutowski, autor książki Ziemia Święta. Opowieści z Izraela i Palestyny opowiada o tym, jak chrześcijanie z Ziemi Świętej obchodzą ten dzień.
>>> czytaj więcej

Partnerzy


Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.