Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mateusz Waligóra, Dominik Szczepański

Szlak Wisły. 1200 km pieszej przygody

Czy może być kiedyś tak, że Wisły nie będzie?
Czy może ona wyschnąć?
I czy kogoś to w ogóle obchodzi?

„Gwarantuję, że po przeczytaniu tej książki zrozumiecie, jak mało o Wiśle wiedzieliście. Nie tylko o jej przyrodzie, społecznościach żyjących nad jej brzegami czy ludziach, którzy ją kochają. Dowiecie się też o krzywdzie, jaką jej i sobie wyrządziliśmy, starając się Wisłę ujarzmić i zniewolić. [...] Bardzo polecam tę piękną i mądrą, a także znakomicie zilustrowaną książkę drogi”.
/Adam Wajrak, działacz na rzecz ochrony przyrody, dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”/

Polska to nie tylko góry i morze. To także rzeki. Mateusz Waligóra przeszedł niemal 1200 kilometrów wzdłuż Wisły, aby odkryć Polskę na nowo, bo jak sam mówi: „Byłem w kilkudziesięciu państwach, a nie znam kraju, w którym żyję od trzydziestu czterech lat, bo zawsze ważniejsze było dla mnie jeżdżenie w miejsca odludne”. Podczas tej wyprawy rozmawiał z okolicznymi mieszkańcami, ekologami, a nawet poszukiwaczami skarbów, którzy kochają i badają rzekę płynącą przez sześćdziesiąt miejscowości i osiem województw w Polsce. Jego podróż, skłaniającą do przemyśleń i odkrywania coraz większych problemów, pomógł mu zrelacjonować Dominik Szczepański.

„Nostalgiczna, inspirująca, pouczająca – po prostu wzbogacająca. Ta książka udowadnia, że możemy mieć coś stale przed oczami, a dostrzegać tylko skrawek większego obrazka. Swojska Wisła, która „płynie po polskiej krainie”, jest pełna życia, wiąże się z nią wiele osobistych historii, Jest też źródłem wiedzy o postępujących w świecie zmianach”.
/Kaja Kraska, założycielka kanału Globstory/

Cuda nad Wisłą można znaleźć każdego dnia. Wystarczy tylko ich poszukać.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 165x222

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-8135-300-7

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.