Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Eric-Emmanuel Schmitt

Trucicielka

Tłumaczenie: Agata Sylwestrzak-Wszelaki

Eric-Emmanuel Schmitt odsłania mechanizm obsesji, która towarzyszy wszystkim bohaterom opowiedzianych w "Trucicielce" historii. Pisarz pokazuje, jak łatwo jedna myśl może zatruć życie człowieka.

Oprawa miękka

Format: 135x205

Liczba stron: 248

Wydanie: trzecie

Data pierwszego wydania: 2011-02-07

ISBN: 978-83-240-5584-5

Tytuł oryginalny: Concerto a la memoire d'un ange

Tłumaczenie: Agata Sylwestrzak-Wszelaki

Materiały o książce

Agnieszka Wolny-Hamkało o ”Trucicielce”

Recenzje

Opowiadania o ludzkiej naturze
25 26
Czytając „Trucicielkę" łatwo zagłębić się w emocjach targających bohaterami. Chociaż, jak to w literaturze, postaci są przerysowane, ale czyż na tym świecie mało jest ludzi, którzy pragną władzy, pieniędzy, miłości, zwycięstwa, spokoju za wszelką cenę?
>>> czytaj więcej
Opowiadania o ludzkiej naturze
30 26
Czytając „Trucicielkę" łatwo zagłębić się w emocjach targających bohaterami. Chociaż, jak to w literaturze, postaci są przerysowane, ale czyż na tym świecie mało jest ludzi, którzy pragną władzy, pieniędzy, miłości, zwycięstwa, spokoju za wszelką cenę? Pragnienia bohaterów są wręcz maniakalne. Schmitt na kilkudziesięciu stronach stwarza całe mikrokosmosy obsesji, wynaturzonego pożądania przekraczającego wszelkie moralne granice. Bez niepotrzebnych dłużyzn, przy wycyzelowanym każdym zdaniu, ukazuje całą potworność ludzkiej natury.
>>> czytaj więcej
Obsesja, która zmienia życie
104 49
Zwykle nie czytam opowiadań, preferuję „pełnowymiarowe" książki. Wyjątkiem są niektóre dzieła Agathy Christie. Gdybym wiedziała, że „Trucicielka" składa się z czterech kilkudziesięciostronicowych tekstów, pewnie nie zdecydowałabym się na lekturę. Teraz jednak sądzę, iż najwyższy czas „przeprosić się" z opowiadaniami, pan Schmitt udowodnił mi bowiem, iż pod żadnym względem nie są gorsze od powieści.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.