Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Sofia Caspari

W krainie wodospadów

Tłumaczenie: Paulina Filippi-Lechowska

Nigdy nie zapominaj, by podążać za głosem serca

Waleczne kobiety
Argentyńskie pejzaże
Ukryte pragnienia

Clarissa w tragicznych okolicznościach traci męża. Zmuszona do ucieczki z rodzinnego domu trafia do ogarniętego dżumą Buenos Aires. Tam poznaje młodego lekarza, Roberta, do którego zaczyna czuć coś więcej. Czy Clarissa może pozwolić sobie na rozkwit nowego uczucia i czy uchroni się przed zemstą rodu swojego męża?

Na tle argentyńskich pejzaży rozgrywa się wielowątkowa historia pełna ogromnych emocji i licznych zwrotów akcji.

"W krainie wodospadów<" to ostatni tom żywiołowo opowiedzianej trylogii z zapierającą dech dziewiętnastowieczną Argentyną w tle. Sofia Caspari opowiada o pokoleniu kobiet, które nie bały się walczyć o swój los.


Wodospady Argentyny to naturalne skarby tego kraju. Jednym z najpiękniejszych na świecie jest wodospad Iguazú położony na granicy argentyńsko-brazylijskiej.

Sofia Caspari to pseudonim Kirsten Schützhofer (ur. 1972), autorki poczytnych powieści historycznych. Pisarka podróżowała po Ameryce Środkowej i Południowej. Dłuższy czas spędziła w Argentynie – historia i krajobrazy zrobiły na niej ogromne wrażenie, a mieszkańcy ją zafascynowali. W krainie kolibrów, pierwszy tom argentyńskiej sagi, tak bardzo spodobał się niemieckim czytelnikom, że znalazł się na liście bestsellerów tygodnika „Der Spiegel”. W Polsce trylogia ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwartego.

Broszurowa ze skrzydełkami

Liczba stron: 536

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-02-15

ISBN: 978-83-7515-347-7

Tłumaczenie: Paulina Filippi-Lechowska

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.