Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia

Ewa Winnicka, Dionisios Sturis

Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia

Kiedy stało się to po raz pierwszy, opiekunka powiedziała Charlotcie, że to był sen. George przełamał wstyd i poszedł na komisariat, ale nikt mu nie uwierzył. John usłyszał od pielęgniarki, że opowiada brednie i pewnie musiał się zranić. Takich jak oni były setki. Od swoich opiekunów, policji, personelu sierocińca wszyscy usłyszeli to samo. Że mają siedzieć cicho.

W lutym 2008 roku pod schodami Haut de la Garenne, największego sierocińca na wyspie, dr Julie Roberts znalazła niewielki przedmiot. Antropolożka uznała po wstępnej analizie, że jest to fragment dziecięcej czaszki. Od miesiąca na terenie dawnego sierocińca poszukiwano dowodów na zbrodnie popełniane na dzieciach. Tego dnia rozpętało się prawdziwe piekło.

Nie dało się już dłużej ukrywać faktu, że sierocińce na Jersey były terenem łowów dla pedofilów. Śledczy ze zdumieniem odkrywali siatkę powiązań i przestępstw, które milcząco aprobowała cała wyspa.

Dwoje wybitnych reportażystów odkrywa prawdę o przestępstwach w sierocińcach. Ewa Winnicka i Dionisios Sturis próbują odpowiedzieć na pytanie, jak to możliwe, że w XXI wieku nadal istnieją miejsca, w których panuje milczące przyzwolenie na zło. Śledzą wzajemne zależności, układy oraz pokazują bohaterską walkę tych, którzy sprawili, że mechanizm zła zaczął się kruszyć.

Oprawa twarda

Format: 125x205

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-7072-5

Przeczytaj także

„Władcy strachu" i „Wrócę przed nocą" w finałowej piętnastce konkursu Książka Reporterska Roku
Dwie książki wydane przez Znak Literanova znalazły się w finałowej piętnastce konkursu Grand Press - Książka Reporterska Roku 2021. To „Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia" Ewy Winnickiej i Dionisiosa Sturisa oraz „Wrócę przed nocą. Reportaż o przemilczanym" Jerzego Szperkowicza.
>>> czytaj więcej
Sześć książek Znaku nominowanych do Angelusa
Jest nam niezmiennie miło poinformować, że aż sześć książek wydanych przez Znak zostało zakwalifikowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2021.
>>> czytaj więcej
Głosujcie na nasze książki!
Z radością informujemy, że dwie nasze publikacje przeszły do drugiego etapu w plebiscycie „Historia zebrana - najlepsze książki historyczne 2020". Decyzją Czytelników oraz jury o tytuł tej najlepszej nadal walczą: „Oświęcim. Czarna zima" i „Władcy strachu. Przemoc w sierocińcach i przełamywanie zmowy milczenia".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.