Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Marek Sydoniusz Semp

Wytresuj swoich niewolników …czyli starożytna sztuka zarządzania

Tłumaczenie: Monika Skowron

Biczowanie podwładnych poprawia krążenie! Tylko komu?

Najlepszy niewolnik (znaczy: pracownik) to ten, który zna swoje miejsce w szeregu!
Rzymska szkoła zarządzania – każdy powinien poznać jej tajniki!

Czy starożytny Rzymianin w dobie korpoludków może nauczyć nas czegoś nowego? Okazuje się, że tak! Cudem odnaleziony poradnik sprzed 2000 lat, choć dotyczy tresowania niewolników, ma podejrzanie wiele wspólnego z rzeczywistością, którą znamy.

Czy Twój szef przypomina nadzorcę niewolników? A może Ty sam masz pod sobą ludzi?
Marek Sydoniusz Semp wytłumaczy Ci, jak w kilku prostych krokach najlepiej wychować Twojego prywatnego niewolnika. Bo masz takiego, nieprawdaż?

„Z niewolnika nie ma pracownika” – głosi porzekadło. Na pewno źle będzie pracował niewolnik przygnębiony, przemęczony i zaniedbany, więc szanuj niewolnika swego, bo inaczej wyjdziesz na tym jak Batiatus na Spartakusie. Poza tym chwal swoich niewolników wspaniałomyślnie, zwłaszcza tych ambitniejszych. A w karaniu bądź ostrożny i zachowaj umiar, bo metoda kija jeszcze nikomu na dobre nie wyszła, za to kilku okrutnym panom wyszła bokiem.

I Wy, drodzy niewolnicy, nie ociągajcie się z poznaniem rzymskiej metody WSN. Wszak lepiej wiedzieć, co Was czeka, niż żyć w nieświadomości. Ten poradnik kupują ludzie na całym świecie. Wasz szef też na pewno już go czyta!

Format: 135x210

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-02-16

ISBN: 978-83-240-3047-7

Opracowanie graficzne: Piotr Cebo

Tłumaczenie: Monika Skowron

Przeczytaj także

Jerry Toner: Pracodawco! Nie traktuj swoich pracowników jak głupców
Wywiad z autorem książki Wytresuj swoich niewolników... czyli starożytna sztuka zarządzania. 
>>> czytaj więcej
Luty ciekawie się zapowiada
Te książki to tylko zapowiedź doskonałych lektur, które przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Zaczynałeś swoją karierę od bezpłatnego stażu? Czułeś, że jesteś traktowany jak pies? A może przeciwnie – spotkałeś się z sympatią i zrozumieniem ze strony swojego nowego szefa? Uważaj. Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to wiele łączy Cię z niewolnikami sprzed 2000 lat. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Zapach octu przyprawia cię o mdłości, jesteś na diecie bezglutenowej, a w dodatku akurat się pochorowałeś? Jako niewolnik w starożytnym gospodarstwie rolnym nie przetrwałbyś miesiąca. Po prostu umarłbyś z głodu. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Rzymski niewolnik stale musiał liczyć się z bolesną karą. Najmniejsze przewinienie mogło skończyć się okrutnym okaleczeniem. Ale nawet najbardziej posłuszny i sumienny z nich mógł zostać poddany torturom za winy kogoś innego. A nawet za cudzą niewinność. Straszne? Witajcie w rzymskiej niewoli. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Warron twierdził, że niewolnik to tylko mówiące narzędzie i do żadnego czasu wolnego nie ma prawa. Trudno mu się dziwić: jeśli w kupionych przez siebie ludziach widział przedmioty, to tak też ich traktował. Wszak nikt z nas nie myśli o tym jak zadowolić swój odkurzacz. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.