Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Aleksandra Młynarczyk-Gemza

Zapiski wariatki

Zawsze wydawało jej się, że będzie musiała się ukrywać. Bo pochodzi z prowincji, nie modli się, jest rozwódką i żyje w konkubinacie z obcokrajowcem, a zamiast dziecka ma wielkiego czarnego psa. Brakuje jej stałej pracy i oszczędności.
No i najgorsze – ma diagnozę psychiatryczną. To schizofrenia z komponentem afektywnym. Tajemnicze głosy, dziwne widzenia, pobyty w szpitalu, odjechane sny na kwetiapinie wkradają się w jej codzienność.
Książka uchyla drzwi do świata, który stanowi tabu. Przełamuje stereotypy. Stanowi zapis walki o wyzwolenie spod stygmatyzacji klasowej i zdrowotnej. O samoakceptację i artystyczne uznanie.
Brawurowy debiut. Energetyczny język. Bezgraniczna szczerość.

„Błyskotliwy, często autoironiczny język, bezpretensjonalna szczerość i odwaga stawiają „Zapiski…” blisko książek Małgorzaty Halber i Natalii Fiedorczuk.”
/Olga Drenda, autorka „Duchologii”/

„»Zapiski wariatki« to literackie objawienie. Świadectwo artystycznego talentu i wiary w sztukę, która ocala."
/Anna Marchewka, krytyczka literacka/

Aleksandra Młynarczyk-Gemza – artystka multimedialna, fotografka, performerka; absolwentka malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zdobywczyni licznych stypendiów i wyróżnień artystycznych. Osoba z diagnozą F.20 (schizofrenia z komponentem afektywnym).

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 140x205

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-6597-4

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.