Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jacek Cygan

Życie jest piosenką

Gdyby nie Jacek Cygan, polska muzyka nie byłaby taka sama

Jego piosenki od lat śpiewają najlepsi polscy wokaliści, a wraz z nimi cały kraj. Bez niego Edyta Geppert nie zadebiutowałaby tak wspaniale piosenką „Jaka róża taki cierń”, Grażyna Łobaszewska i Staszek Sojka nie odkryliby przed nami, że „Czas nas uczy pogody”, a Ryszard Rynkowski nie namawiałby nas, byśmy „Wypili za błędy”. Edyta Górniak ze swoim utworem „To nie ja” nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu na konkursie Eurowizji, Andrzej Zaucha nie czarowałby nas swoim „C’est la vie”, a Maryla Rodowicz nie powiedziałaby nam, że są wśród nas „Łatwopalni”. Nie byłoby też najpopularniejszych przebojów zespołu Kombi, ani „Dyskoteki pana Jacka”, na której wychowało się całe pokolenie młodych ludzi.

Książka Jacka Cygana to osobista, sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów. Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce.

Każda piosenka ma swoją historię, która często okazuje się zupełnie niezwykła. Każda rodzi się z przyjaźni tekściarza i wykonawcy. Książka Jacka Cygana jest więc przede wszystkim opowieścią o przyjaźniach, które zaowocowały legendarnymi utworami.

Oprawa twarda

Format: 165x215

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-10-06

ISBN: 978-83-240-2606-7

Opracowanie graficzne: Andrzej Barecki

Przeczytaj także

Magia życia wykrzywia nasze losy
Przeczytajcie rozmowę z Jackiem Cyganem, niezrównanym poetą polskiej piosenki oraz autorem zbioru opowiadań „Przeznaczenie, traf, przypadek"
>>> czytaj więcej
Ruszają Targi Książki w Krakowie!
27 października ruszają 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie! Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będziecie mogli obejrzeć i kupić nowości i bestsellery Znaku oraz spotkać się z pisarzami i zdobyć ich autograf!
>>> czytaj więcej
Startują 23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek
W dniach 4-7 grudnia 2014 roku odwiedź stoisko wydawnictwa Znak (nr 50) i spotkaj się z autorami bestsellerowych książek.
>>> czytaj więcej
„Nie lubię życia na pokaz”
Od niemal 40 lat pisze teksty piosenek dla największych polskich gwiazd. Polecamy wywiad z Jackiem Cyganem w dwutygodniku „Party".
>>> czytaj więcej
Plejada autorów Znaku
Przyjdź na stoisko C30 i spotkaj swoich ulubionych pisarzy. W sobotę 25 października będzie ich 9! 
>>> czytaj więcej
Gdyby nie Jacek Cygan, polska muzyka nie byłaby taka sama
Zapraszamy na spotkanie z wybitnym tekściarzem. Jak rodziły się przeboje? Dowiemy się w 23 października w Krakowie. Zobacz szczegóły!
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.