Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mariusz Rokicki

Życie po skoku

Wystukana kciukiem poruszająca opowieść o cierpieniu i nadziei  Mariusz Rokicki popełnił głupstwo: skoczył na główkę do płytkiej wody. Skutkiem tego jest przykucie do wózka inwalidzkiego i trwała niepełnosprawność. Jego wstrząsająco szczera i bolesna opowieść ma być dla nas przestrogą. „Jeśli ktoś to przeczyta, to może nie zaryzykuje głupiego i bezmyślnego skoku - pisze Rokicki. - Może ocalę kogoś przed piekłem, które sam musiałem przejść”.
Bolesnym doświadczeniom towarzyszy jednak wsparcie nie tylko bliskich, ale również nieznajomych. Gdy Mariusz traci nadzieję, okazuje się, że jest wiele osób, które potrafią niespodziewanie podać pomocną dłoń.
Dawno nie było takiej książki: prostej historii, która opowiada nie o świecie chorujących w luksusowych warunkach celebrities, ale o walce o codzienne przetrwanie prowadzonej przez zwykłego człowieka. Życie po skoku to nie ładny obrazek z bajecznie kolorowych reklam rozmaitych fundacji. Książka Rokickiego to podróż w rzeczywistość, gdzie z jednej strony ordynator co tydzień domaga się nowej łapówki, z drugiej zaś nastoletni kibic Wisły gotów jest oddać ci kieszonkowe.

Oprawa miękka

Format: S6 124x195

Liczba stron: 168

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2009-04-27

ISBN: 978-83-240-1175-9

Opracowanie graficzne: Jakub de Barbaro

Recenzje

Walka o zdrowie
73 35
Budująca opowieść o tragedii, która zdarzyła się po nieudanym skoku do wody. Książka, która od początku wciąga, pokazuje bezustanną walkę o zdrowie człowieka, który musi się zmierzyć z szpitalnymi realiami, znosić złośliwości i upokorzenia od osób, które się nim zajmują. Mariusz tęskni za rodziną, swoim domem, ukochanym psem.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.