Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Frances Gies, Joseph Gies

Życie w średniowiecznym zamku

Tłumaczenie: Jakub Janik

Lektura obowiązkowa dla miłośników historii oraz każdego wielbiciela George’a R.R. Martina

Zwiedzałeś kiedyś zamek?
Widziałeś ich wiele, ale wciąż nic o nich nie wiesz. Dwoje cenionych historyków przedstawia barwny świat życia średniowiecznej warowni. Od władcy i jego pani, przez rycerza, halabardnika zasypiającego przy bramie, aż po pomocnika kuchennego i jego psa.
Czy mieszkańcy zamków się nudzili? Co jedli? Czy obowiązywał tam wyjątkowy kodeks zachowań seksualnych? Dlaczego moda na dwie sypialnie ratowała życie, i to nie tylko małżeńskie?
Do czego służyły pomieszczenia w zamku? Od tych reprezentacyjnych aż po te, w których przebywała tylko służba. Czy każde z nich miało swoje sekrety?
Joseph Gies i Frances Gies prowadzą nas przez życie w średniowiecznej warowni, które zachwyca i zaskakuje.
Oglądasz "Grę o tron"?
Sprawdź, z czego skorzystał George R.R. Martin, tworząc zachwycający świat "Pieśni Lodu i Ognia". Odkryj postaci, które posłużyły mu do stworzenia bohaterów "Gry o tron". Szukaj powiązań i krocz śladami mistrza.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 135x210

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-06-12

ISBN: 978-83-240-4187-9

Tytuł oryginalny: Life in a Medieval Castle

Tłumaczenie: Jakub Janik

Recenzje

Seks (i nie tylko) w średniowiecznym zamku!
0 1
Zwiedzałeś kiedyś zamek? Nie? To żałuj. Po lekturze książki „Życie w średniowiecznym zamku" z pewnością zaplanujesz taką wycieczkę. Jednak każdy z nas zamek widział - czy to w rzeczywistości czy na zdjęciu. Monumentalne, często misternie skonstruowane budowle, kryjące wiele tajemnic. Jednak przez autorami książki nic się nie ukryło! Dwoje cenionych historyków zakradło się w najciaśniejsze zakamarki, by przedstawić czytelnikom barwny świat życia średniowiecznej warowni.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.