Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nowe przygody Mikołajka

Ach, ten Mikołajek!

Książka ,,Nowe przygody Mikołajka'' opowiada o przygodach małego nicponia, który choć stara się być grzeczny i tak ciągle rozrabia. Mikołajek razem z swoją paczką przyjaciół wymyśla różne, często nieźle zwariowane, pomysły na zabawę.
Uważam, że jest to cudowna, ciepła, zabawna lektura dla całej rodziny.
Historie są krótkie, więc można je czytać bardzo szybko i to w każdej wolnej chwili. Plusem historii Mikołajka są oczywiście ilustracje.
W każdym razie - Mikołajka polecam wszystkim, i dorosłym, którym ta książka przypomni chwile dzieciństwa, i dzieciom!
Miłej zabawy przy czytaniu.
Recenzent: Patrycja Lewandowska

René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Nowe przygody Mikołajka

Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

Wielki powrót Mikołajka!

Pierwsza porcja przygód Mikołajka to 80 niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań zilustrowanych charakterystyczną kreską Sempégo. Mały urwis z paczką swoich kumpli – Alcestem, który bez przerwy je, Gotfrydem, który ciągle ma nowe zabawki i Euzebiuszem, który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu, zawsze wkurzą swojego opiekuna, Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej.

Arcydzieło duetu Goscinny-Sempé pokazuje, jak dorastać, żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka, no bo co w końcu, kurczę blade!

„Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma!”