Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

After. Płomień pod moją skórą

Anna Todd skradła tą historią moje myśli i serce

"After. Płomień pod moją skórą" to ponoć fan fiction inspirowane postacią Harry'ego Stylesa - jednego z członków zespołu One Direction. Szczerze mówiąc, idea fan fiction jest mi całkiem obca i raczej nie poszukiwałam w treści tej książki postaci z One Direction, nawet nie wiem, kim oni są (nie bijcie!) ale mogę powiedzieć wam jedno - Anna Todd skradła tą historią moje myśli i serce. I mimo że swoje "naście" lat mam już za sobą, to całkiem uległam i zarywałam noce dla Tess i Hardina!

After, już w chwili gdy pojawiło się w zapowiedziach, zwróciło moją uwagę, i teraz wiem, że miałam dobre przeczucie - ta książka to emocjonalne mistrzostwo. Jest wzruszająca i elektryzująca, a przy tym niebywale wciąga! Absolutnie nie przeszkadzały mi ciągłe burze hormonów i przerysowane emocje - bez żadnego "ale" dałam się wciągnąć w tę płomienną opowieść... Bo „After" to jedna z tych książek, gdzie czytając przeżywasz wszystko razem z bohaterami: jesteś wściekła na ich bezmyślność i zachowanie, smutna, gdy im się nie układa, szczęśliwa, gdy wszystko zmierza w dobrym kierunku i nie możesz się doczekać, co będzie na następnej stronie...

Poznajemy tutaj dwie skrajne osobowości - obie obarczone przeszłością i dylematami, przez co relacja między Tessą a Hardinem jest mocno złożona: z jednej strony pełna pasji i namiętności, a z drugiej niepewności i bólu. Taka też jest lektura tej książki. Niejednokrotnie miałam ochotę rozszarpać Tessę na strzępy, bo jej naiwność i brak konsekwencji w działaniu doprowadzały mnie do szewskiej pasji, z drugiej strony pojawiały się chwile, że chciałam ją przytulić i pocieszyć. Z kolei z Hardinem było trochę inaczej, w pewien dziwny sposób urzekła mnie jego postać. Był tak niestabilny, tak skomplikowany i tak trudny, a jednocześnie tak autentyczny i wiarygodny, że nie mogłam przestać się zastanawiać "co nim właściwie kieruje?". Zaspokajającej odpowiedzi nie znalazłam, tzn. może i znalazłam, ale wciąż mam nadzieję, że to nie wszystko, i że autorka jeszcze mnie zaskoczy ;)
Okej, początkowo miałam wrażenie, że podejście Tessy i Hardina jest zbyt gwałtowne, ale później uznałam to za atut, bo między bohaterami czuć takie napięcie, że niemal płoną strony. W ciągu minuty potrafili przejść od burzliwej kłótni do namiętnej bliskości, przez co sceny erotyczne pojawiają się tutaj bardzo często, ba, są jedną z głównych osi książki, ale naprawdę - są bardzo przyjemne i miłe w odbiorze!

Fabuła „After", mimo że oparta na utartym schemacie, jest genialnie napisana. Do tego wywołuje podczas czytania tak wiele sprzecznych emocji, że wprost nie można się oderwać. Spędziłam z „After" świetne chwile, a dzięki zakończeniu - które rozwaliło mnie na łopatki - jestem pewna, że sięgnę po kolejne tomy. Najchętniej zrobiłabym to już! Jeżeli więc szukasz książki pełnej emocji, uczuć i dramatycznych sytuacji, która podczas lektury przyspieszy bicie twojego serca i nieziemsko podkręci rozszalałe fantazje, tym samym wciągając jeszcze bardziej - nie zastanawiaj się ani chwili dużej - zdobądź ją i czytaj! Daj się porwać tej płomiennej historii. Gorąco polecam!


Recenzent: Dominika Piątek

Anna Todd

After. Płomień pod moją skórą

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy

Największy fenomen książkowy ostatnich lat.
Powieść, która doczekała się miliarda odsłon w serwisie Wattpad.

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się PRZED POZNANIEM HARDINA, i na to, co zdarzyło się PÓŹNIEJ.
Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście.
Ale spotkanie Hardina, który wydaje się jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała.