Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Druga szansa

Dobry debiut

Jestem zaskoczona, że o tej książce było tak cicho. Przegapiłam premierę. Jakoś nie zauważyłam, by ktokolwiek z blogerów, których obserwuję, ją czytał. A ta książka to pewnego rodzaju wyciskacz łez. „Druga szansa" zawładnęła moim sercem. Zaskrzypiała w najdalszym przedsionku i wydostała się w cichym szlochu. Nie mogę uwierzyć, że jest o niej tak cicho.

Książka opowiada o życiu Rachel. O jej dobrych i złych chwilach. O tym jak ciężko jest się podnieść po stracie. O poczuciu winy, które zżera nas od środka. O nowych początkach. Bo przecież każdy z nas pragnie jakąś sytuacje wymazać ze swojego życia. A teraz stop. Od nowa. A gdyby tak można było cofnąć czas, zmieniłabyś coś w swoim życiu? Podjęłabyś inne decyzje? Gdyby można było mieć wybór...

Ostatnio mam szczęście do debiutów. I zadziwiające jest to, że te debiuty są coraz lepsze. Autorzy stawiają bardzo wysoko poprzeczkę dla tych, którzy chcieliby wydać swoją powieść. Dani Atkins to kolejne zaskoczenie tego roku. Ciekawa historia z mocnym zakończeniem. Giętki język, płynna narracja - to z pewnością te cechy, które lubi się w książkach. „Druga szansa" to wszystko ma.
Niech Was nie zmyli tytuł, bo to nie TVN-owski serial, który można sobie poczytać do poduszki. To „must have", które musisz mieć na półce. Może historia nie jest górnolotna, ale jej zakończenie rozłożyło mnie na łopatki. Zostałam pokonana. Autorka kupiła moje serce. A Ty drogi Czytelniku, powinieneś kupić tę książkę.


Recenzent: Kasia Starostka

Dani Atkins

Druga szansa

Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Autorka uznana za odkrycie przez „The Sun"

Wszystko w życiu Rachel układało się idealnie, nim wydarzył się tamten straszny wypadek. Jedna chwila przekreśliła obietnicę szczęśliwej przyszłości. Tego dnia jej świat rozpadł się na kawałki. Straciła najlepszego przyjaciela, ukochanego, poczucie sensu i …Stop! Zacznijmy jeszcze raz, jakby to co złe nigdy się nie wydarzyło…

Pewnego dnia Rachel budzi się i z zaskoczeniem odkrywa, że złe rzeczy z jej niedalekiej przeszłości nie miały miejsca. Wszystko, co utraciła w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń, jest wciąż w zasięgu ręki: szczęśliwy związek, wymarzona posada, grupka przyjaciół. Czyżby los ofiarował jej drugą szansę? Czy znalazła się w jakimś innym, przedziwnym, ale szczęśliwym wymiarze? Kto lub co stoi za tą niewytłumaczalną przemianą jej życia?

Poruszająca, magiczna opowieść. Nadzwyczajny debiut Dani Atkins, który zachwycił i wzruszył czytelniczki na całym świecie.