Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Magiczne drzewo. Olbrzym

Fantastyczne przygody!

Po "Magiczne drzewo" sięgnęłam z kilku powodów m.in. z przyzwoitości, bo są wakacje i "trzeba" dać przykład dzieciom. I gdy wgłębiałam się w przygody Kukiego i jego przyjaciół, zapominałam o tym, co mnie otacza. Przed przystąpieniem do lektury nie przypuszczałam, że będę tęsknić za kolejnym, fantastycznymi przygodami.

 

Przyznać muszę, że wielki wpływ wywarły na mnie kolorowe zdjęcia, którym za każdym razem poświęcałam kilka minut oglądając je dokładnie i porównując z treścią. Choć mam więcej niż lat 12 jestem dumna, że przeczytałam tę książkę. Serdecznie ją polecam i tym młodszym i tym starszym.


Recenzent: Katarzyna Drozd

Odkryj także "Tajemnicę mostu" i "Czerwone krzesło". Każdą powieść można czytać niezależnie, nie znając innych części.

Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, by pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach. Wędrują z nim mądra Gabi, gracz komputerowy Blubek i gadający pies. Walczą ze zwierzomaszynami, stalowym ptakiem i pożeraczem światła. W dalekiej Azji szukają tajemniczego domu pilnowanego przez złotego tygrysa. Powieść w tempie gry komputerowej, pełna przygód i humoru. Nie można się od niej oderwać!

Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor.

Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A przy okazji opowiadają o ważnych sprawach.