Książka dla każdego utożsamiającego się z katolicyzmem
Wznowienie świetnej książki - zapisu rozmów ks. Józefa Tischnera i Jacka Żakowskiego. To pozycja, którą darzę dużym sentymentem. Telewizyjne dialogi tych dwóch erudytów, które śledziłem z zapartym tchem, to czas moich intensywnych intelektualnych poszukiwań. Przyznam, że myśl ks. Tischnera trafiała do mnie. Wówczas dałem się uwieść tezie o "kopernikańskim przewrocie w Kościele". Tym bardziej szkoda, że tak niewiele z tej rewolucji dziś pozostało, że tak mało obecnie namysłu nad istotą sacrum, a tak wiele polityki tam gdzie powinno być miejsce dla wiary.
Książka na pewno warta przeczytania z uwagą i namysłem. Chciałoby się napisać: książka dla każdego utożsamiającego się z katolicyzmem... Szkoda, że nie jest obowiązkową lekturą i obiektem namysłu chociaż dla wszystkich księży. Kościoła w Polsce nie stać na to by ignorować bogatą spuściznę ks. Tischnera i zastępować radiomaryjną papką. To droga do samozagłady i marginalizacji. Oby tak się nie stało.
Recenzent: Mariusz P.
Wznowienie bestsellerowej książki księdza Józefa Tischnera i Jacka Żakowskiego poświęconej Katechizmowi Kościoła katolickiego
To oryginalna próba jego popularyzacji oraz pokazania nowatorstwa i rewolucyjności katechizmu - owocu zmian, jakie zaszły w Kościele po II Soborze Watykańskim. Rozmówcy, omawiając kolejne rozdziały katechizmu, poruszają tak ważne dla katolików tematy, jak śmierć, niebo, wolność, łaska, nadzieja czy stosunek Kościoła do państwa.