Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wybrani

Książka, dla której zarywa się noce!

"Wybranych" kupiłem z nudów na wycieczce szkolnej, w Pasażu Grunwaldzkim. Mnie takie sklepy nie ciągną, więc kupiłem poleconą przez kilka osób książkę i zacząłem ją czytać już w galerii. No i nie żałuję. Miałem przez książkę kłopoty w szkole, bo albo spałem na lekcji, bo zarywałem noce dla tej książki, albo czytałem na lekcji!

Teraz coś więcej o książce: Już sam start jest niecodzienny. Mogło się wydawać, ze jest to książka o dziewczynie która narusza prawo minimum raz dziennie. Ale tak nie jest, za co ogromny plus. Akcja rozgrywa się w Akademii Cimerri. Jest to szkoła dla bogatych dzieci, którzy za rodziców mają radców królewskich, senatorów itp. Allie na początku myślała, że to będzie katorga, gdyż wcześniej kilka razy podpadła prawu. To miejsce, mimo piekielnie dziwnych zasad, okazuje się przyjemne. Z początku. Co chwila dochodzi do... może nie zwrotów akcji, ale co chwila autorka zapewnia jakąś niespodziankę, niekoniecznie miłą dla głównej bohaterki. Na uwagę zasługuje zakończenie, które zapewnia niedosyt. Powoduje on chęć kupna kolejnej części.


Recenzent: Michał Chrupała

C.J. Daugherty

Wybrani

Tłumaczenie: Martyna Bielik

Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?

Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?
Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?

Wybrani to pierwsza część bestsellerowej sagi. Książka jest skazana na sukces, przepis na niego doskonale zna brytyjska redaktorka „Wybranych”, która odkryła również Stephenie Meyer (autorkę kultowego „Zmierzchu”). Dotychczas prawa do wydania „Wybranych” zostały sprzedane do 18 krajów.

Zasmakuj w klimacie Nocnej Szkoły! Nie przegap premiery kubka! Zapisz się na "Powiadom mnie" już dzisiaj!