Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

C.J. Daugherty

Wybrani

Tłumaczenie: Martyna Bielik

Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?

Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz. Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?
Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny? Kim tak naprawdę jest Allie?

Wybrani to pierwsza część bestsellerowej sagi. Książka jest skazana na sukces, przepis na niego doskonale zna brytyjska redaktorka „Wybranych”, która odkryła również Stephenie Meyer (autorkę kultowego „Zmierzchu”). Dotychczas prawa do wydania „Wybranych” zostały sprzedane do 18 krajów.

Zasmakuj w klimacie Nocnej Szkoły! Nie przegap premiery kubka! Zapisz się na "Powiadom mnie" już dzisiaj!

Oprawa miękka

Format: 136 x 205

Liczba stron: 440

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-03-04

ISBN: 978-83-7515-220-3

Tytuł oryginalny: Night School

Tłumaczenie: Martyna Bielik

Przeczytaj także

Materiały o książce

”Wybranych”, pierwszą część bestsellerowej sagi, poleca Ewelina Lisowska.

Dołącz do Wybranych i przekonaj się, komu zaufać, gdy wszyscy wokół kłamią.

Recenzje

Książka, dla której zarywa się noce!
15 12
"Wybranych" kupiłem z nudów na wycieczce szkolnej, w Pasażu Grunwaldzkim. Mnie takie sklepy nie ciągną, więc kupiłem poleconą przez kilka osób książkę i zacząłem ją czytać już w galerii. No i nie żałuję. Miałem przez książkę kłopoty w szkole, bo albo spałem na lekcji, bo zarywałem noce dla tej książki, albo czytałem na lekcji!
>>> czytaj więcej
Książka, którą warto przeczytać
22 18
Na samym początku przyznam się, że dosyć długo zbierałam się, aby przeczytać tą książkę, ale w końcu ją kupiłam i przeczytałam „od deski do deski" w jedną noc. Każde słowo wciągało coraz bardziej, aż w końcu zatopiłam się w niej kompletnie. Historia bohaterki w połączeniu z jej odczuciami oraz przemyśleniami tworzą idealną i ciekawą całość. Motyw przygody w szkole z internatem jest czymś co uwielbiam. Oczywiście są jeszcze Sylvain i Carter. Kocham romanse zawarte w książce. Książkę oraz całą serię polecam osobom, którzy lubią książki przygodowe, ale również ludziom czytającym romanse.
>>> czytaj więcej
"Nie wszystko jest tym, na co wygląda, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się podają."
37 25
Nowa szkoła i pierwszy dzień nauki to bardzo stresujące przeżycia. Nigdy nie wiadomo, jak zostanie się odebranym przez rówieśników, jakie zasady i przyzwyczajenia panują wśród pedagogów i jak odnaleźć się w nowym miejscu. Potrzeba czasu na to, by się zaaklimatyzować, poznać nowych ludzi i przystosować do świeżego otoczenia. Jeszcze trudniej mają osoby mieszkające w internacie - cały swój dzień spędza się w tym samym budynku i wśród tych samych osób, bez możliwości szybkiego powrotu do domu, i zaszycia się w swoich czterech ścianach. Po jakimś czasie można się jednak przyzwyczaić i polubić nowy tryb życia.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.