Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Cichociemni. 
Elita polskiej dywersji

Najlepsza z książek

„Cichociemni. Elita polskiej dywersji" to książka godna polecenia każdemu, kto interesuje się II wojną światową, a szczególnie aspektem Polski pod okupacja hitlerowską. Książka świetnie napisana, bardzo dobrze pokazuje społeczeństwo Polskie tamtego okresu, które mimo niebezpieczeństwa, bardzo chętnie i ofiarnie uczestniczyło w akcjach Cichociemnych. Na marginesie trzeba dodać, że niektóre z nich były samobójcze - tym większy szacunek dla nich. Polecam.
Recenzent: Łukasz Jędrzejewski

Było ich 300. Najlepiej wyszkoleni sabotażyści w historii!
Byli gotowi poświęcić wszystko w dla idei „Wywalcz Polsce wolność lub zgiń!”
Doskonale wyszkoleni, bezgranicznie odważni, desperacko zdeterminowani, bezkompromisowi. Najlepsi z najlepszych - starannie wyselekcjonowani spośród tysięcy kandydatów. Musieli porzucić wszystko, zapomnieć, kim byli, bez słowa opuścić kobiety, które kochali. Poddani morderczemu szkoleniu, przygotowywali się, aby w pojedynkę zmienić bieg historii.
Zrzuceni na spadochronach do okupowanej Polski, podejmowali samobójcze misje. Nieliczni, którzy przeżyli, trafili po wojnie do piekła komunistycznych więzień. Jednak nigdy się nie poddali. Do końca marzyli o wolnej Polsce.
Prawdziwe losy polskich bohaterów, przy których bledną historie o amerykańskich komandosach.