Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Piękny dzień

Najpiękniejszy dzień w życiu

Dobra, babska literatura to seria „Między słowami". Książki są pieknie wydane, bardzo kobiece i wzruszające. Z wielką przyjemnością sięgnęłam po najnowszą pozycję autorstwa Elin Hildebrand „Piękny dzień", która opowiada o jednym z najpiękniejszych dni w życiu kobiety, jakim jest ślub.


Książkę rozpoczyna zaproszenie na ślub Jenny Carmichael i Stuarta Grahama, żeby za chwilę przejść w zapiski z pamiętnika/dziennika matki panny młodej. Są one o tyle cenne i drogie, że kobieta już nie żyje... Jak to, zapytacie? Beth była bardzo związana ze swoją rodziną i nie wyobrażała sobie, że zostawi swoją córkę samą w tak wielkim dniu, jakim jest ślub. Zdawała sobie jednak sprawę, że w obliczu ciężkiej choroby, nie doczeka tego wydarzenia. Postanowiła w swoim sekretnym dzienniku towarzyszyć córce przez kolejne etapy przygotowań i samego ślubu. Przewidziała i zaplanowała wszystko po kolei, jednak zawsze pozostawiała córce możliwość własnej decyzji. Ten dziennik stanowił dla Jenny najcenniejszą pamiątkę i dowód najgłębszej matczynej miłości. Stał się jej przewodnikiem i towarzyszem na drodze do ślubnego kobierca i związania się z ukochanym Stuartem.


Rodzina zgromadziła się na wyspie Nuntucket w ukochanym domu matki i tam trwają przygotowania do ślubu. To nie tylko wielkie wydarzenie dla Jenny, ale również dla jej rodziny. Każde z nich jednak ma własne refleksje i rozważania związane z tym miejsce i wydarzeniem. A notatnik nie tylko staje się przewodnikiem Jenny, ale również innych członków jej rodziny. Beth jest obecna wśród nich......


„Piękny dzień" to powieść niezwykle piękna i wzruszająca, która ukazuje nam różne oblicza miłości. Autorka w bardzo różnorodny sposób ukazuje miłość partnerską, matczyną, ojcowską, miłość myloną z przywiązaniem. Powieść skłania do refleksji nie tylko jej bohaterów, ale i czytelników. Jest mądra i głęboka, a przy tym lekko i przyjemnie napisana. Pochłonęłam ją błyskawicznie - bardzo mi się spodobała, a dziś przekazuję ją do czytania mojej mamie. Jestem pewna, że będzie zachwycona!


Recenzent: Anna Ciesielska

Elin Hilderbrand

Piękny dzień

Tłumaczenie: Lucyna Wierzbowska

Czy nawet najbardziej drobiazgowe zapiski mogą przygotować Jennifer na prawdę, która tego dnia wyjdzie na jaw? Co jeszcze może się zdarzyć, gdy cała rodzina zgromadzi się na jednej małej wyspie?

Rodzina Jennifer przygotowuje się do jej ślubu na pięknej wyspie Nantucket. Margot, siostra panny młodej, przygląda się temu z politowaniem, bo już nie wierzy w miłość. A Doug, ich ojciec, musi wreszcie zadecydować, co czuje do kobiety, z którą się związał po śmierci ukochanej żony.

Panna młoda nie rozstaje się z Notatnikiem, w którym jej matka zawarła szczegółowe wskazówki dotyczące tego pięknego dnia. Ale czy nawet najbardziej drobiazgowe zapiski mogą przygotować Jennifer na prawdę, która tego dnia wyjdzie na jaw? Co jeszcze może się zdarzyć, gdy cała rodzina zgromadzi się na jednej małej wyspie?

Autorka umiejętnie maluje słodko-gorzkie oblicza miłości, pokazuje, czym jest wierność i zaufanie i jak różnorodne mogą być wyobrażenia o szczęściu.

Elin Hilderbrand jest nazywana królową wakacyjnych powieści; sprzedała ich już ponad 4 miliony. Ich akcję umieszcza na malowniczej wyspie Nantucket, na której rodzą się wielkie miłości, rozgrywają rodzinne dramaty, a odwieczne przyjaźnie są poddawane próbom.