Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mówiąc inaczej

Nauka wcale nie musi być nudna!

Jeśli myśleliście, że nauka języka polskiego jest nudna, to jesteście w błędzie. Co prawda wkuwanie definicji i żmudne ćwiczenia z gramatyki (och, te dyktanda!) nadal jest stosowane w nauczaniu dzieci i młodzieży (nawet studentów filologii polskiej profesorowie męczą skomplikowanymi definicjami), ale można to zmienić.

Jednym z propagatorów zrozumiałego dla każdego nauczania poprawnej polszczyzny i wyjaśniania wielu wątpliwości językowych jest prof. Jan Miodek, którego programy oglądały niemalże całe pokolenia. Jego zabawne i pożyteczne komentarze mogą jednakże wydawać się niezbyt zrozumiałe dla współczesnej młodzieży. Dlatego z pomocą śpieszy Paulina Mikuła wraz z książką „Mówiąc inaczej".

Paulina Mikuła jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilku lat prowadzi wideoblog "Mówiąc inaczej", w którym wyjaśnia tajniki gramatyki, ortografii i innych aspektów języka polskiego. Obecnie jej blog subskrybuje już ponad 190 tysięcy osób.

W książce autorka wyjaśnia, dlaczego zdecydowała się na prowadzenie bloga o błędach językowych popełnianych przez Polaków na co dzień. Poza tym stara się przybliżyć czytelnikowi najważniejsze aspekty polszczyzny, z którymi nawet najlepiej wykształceni mają problemy. Omawia takie zagadnienia jak wulgaryzmy, kłopotliwe związki frazeologiczne, czy błędy ortograficzne. Z dużą dawką humoru i dzięki przykładom z życia codziennego Paulina Mikuła jest w stanie wyjaśnić nawet najbardziej kłopotliwe zagadnienia. W prosty i zrozumiały dla każdego sposób pokazuje, że nauka może być rozrywką i nigdy nie jest na nią za późno.

Książkę wzbogacają zabawne opowieści autorki, najważniejsze cytaty, które można wyciąć i powiesić nad biurkiem. Część dotycząca teorii zakończona jest kilkoma prostymi testami sprawdzającymi wraz z odpowiedziami.

Gorąco polecam zarówno książkę jak i vlog Mówiąc inaczej. Autorka rozwiewa wątpliwości, dotyczące użytkowania języka polskiego w mowie i piśmie. Dzięki prostym i zabawnym sposobom pokazuje, że zapamiętywanie zasad poprawnej polszczyzny może być frajdą.


Recenzent: Anna Kaczmar

Nauka poprawnej polszczyzny może być doskonałą rozrywką!

Nie idź po najmniejszej linii oporu i weź tą książkę na tapetę – bynajmniej, nie pożałujesz!
Jeśli w powyższym zdaniu nie znalazłeś co najmniej trzech błędów, ta książka jest dla Ciebie!

Paulina rozwiewa wątpliwości językowe i pokazuje, że nauka poprawnej polszczyzny może być doskonałą rozrywką! W książce opartej na formacie internetowego vloga znajdziesz jeszcze więcej nowych, zabawnych i prostych sposobów na zapamiętanie zasad poprawnej polszczyzny.

#Mówiąc_Inaczej #FlowBooks #MikułaUczy

Paulina Mikuła – absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, autorka popularnego vloga „Mówiąc Inaczej” subskrybowanego przez 170 tysięcy osób!