Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Chaszcze

Odkryć siebie

Książka "Chaszcze" to niezwykła opowieść łącząca wątek kryminalny, miłosny i filozoficzny. Główny bohater Stanisław Madej to pięćdziesięcioletni tłumacz, który kiedyś próbował swoich sił jako pisarz. Przez całe życie mieszkał w Poznaniu z matką, jednak po jej śmierci zapragnął zmian. Kupił domek w Puszczy Noteckiej, znalazł nową pasję - ornitologię. Pewnego dnia będąc na spacerze odnajduje powieszonego na drzewie mężczyznę. Policja uznaje, że to samobójstwo, jednakże żona zmarłego jest innego zdania. Prosi Madeja o pomoc. W ten sposób jego zwykłe życie w ciszy i spokoju wywraca się do góry nogami. Zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę. Odkrywa wiele interesujących wątków, poznaje wielu niezwykłych ludzi. Zagłębiając się dosłownie w "chaszcze" ludzkich losów na nowo odkrywa siebie. Dodatkowym atutem książki są ciekawe przemyślenia natury egzystencjalnej, które sprawiają, że jest to naprawdę „powieść z duszą".

 


Recenzent: Monika Laufer

To książka, która zachwyci wszystkich fanów Grzegorczyka - a jednak inna od poprzednich

Niewinny spacer po wiosennym lesie, fotografowanie ptaków, śpiew wilgi... i wisielec na świerkowej gałęzi. Samobójcę znajduje Stanisław Madej, kawaler koło pięćdziesiątki, który postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci. Sprawa staje się jeszcze bardziej intrygująca, gdy kilka dni po makabrycznym odkryciu na korze drzewa pojawia się napis „Judasz”. Prowadząc śledztwo, chcąc nie chcąc, Madej coraz bardziej zagłębia się w chaszcze ludzkich losów, historii i swego własnego życia.

Tak zaczyna się powieść Jana Grzegorczyka, autora bestsellerowej trylogii o księdzu Groserze. Chaszcze to znakomita powieść, w której mroczne sfery ludzkich dusz, wina, namiętność i zdrada mieszają się z charakterystycznym dla Grzegorczyka humorem i darem obserwacji. Autor intrygująco łączy wielkopolskie legendy i prawdziwe historie z czasów okupacji z sensacyjną intrygą i galerią barwnych bohaterów.