Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jan Grzegorczyk

Chaszcze

To książka, która zachwyci wszystkich fanów Grzegorczyka - a jednak inna od poprzednich

Niewinny spacer po wiosennym lesie, fotografowanie ptaków, śpiew wilgi... i wisielec na świerkowej gałęzi. Samobójcę znajduje Stanisław Madej, kawaler koło pięćdziesiątki, który postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci. Sprawa staje się jeszcze bardziej intrygująca, gdy kilka dni po makabrycznym odkryciu na korze drzewa pojawia się napis „Judasz”. Prowadząc śledztwo, chcąc nie chcąc, Madej coraz bardziej zagłębia się w chaszcze ludzkich losów, historii i swego własnego życia.

Tak zaczyna się powieść Jana Grzegorczyka, autora bestsellerowej trylogii o księdzu Groserze. Chaszcze to znakomita powieść, w której mroczne sfery ludzkich dusz, wina, namiętność i zdrada mieszają się z charakterystycznym dla Grzegorczyka humorem i darem obserwacji. Autor intrygująco łączy wielkopolskie legendy i prawdziwe historie z czasów okupacji z sensacyjną intrygą i galerią barwnych bohaterów.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 374

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2009-09-21

ISBN: 978-83-240-1215-2

Opracowanie graficzne: Jan Krzysztofiak, Olgierd Chmielewski

Materiały o książce

Jan Grzegorczyk o swojej książce ”Chaszcze”

Jan Grzegorczyk o swojej książce

Fragment książki ”Chaszcze” czyta Radek Krzyżowski

Recenzje

Definicja życia
74 40
Chaszcze" Jana Grzegorczyka to dla mnie pierwsza książka z twórczości tego pisarza, myślę, że nie ostatnia, nowa przygoda literacka.
Gdybym miała pokusić się o jednoznaczną ocenę gatunku tego utworu, to dla mnie jest to powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym, ponadto jak głosi napis na okładce książki „powieść z duszą", proszę mi wierzyć, jest w tym stwierdzeniu dużo racji, chociaż pozostawiam to do indywidualnej oceny czytelników.
>>> czytaj więcej
Plątanina ludzkich losów
87 36
"Chaszcze" Jana Grzegorczyka - autora trylogii o księdzu Groserze - to pierwsza książka z serii wydawniczej "Powieść z duszą". Piękna okładka aż pachnie latem i lasem, tytuł też jak najbardziej w leśnym klimacie. Nie pozostało mi nic innego, jak porwać książkę z bibliotecznej półki i zagłębić się w chaszcze.
>>> czytaj więcej
Odkryć siebie
81 30
Książka "Chaszcze" to niezwykła opowieść łącząca wątek kryminalny, miłosny i filozoficzny. Główny bohater Stanisław Madej to pięćdziesięcioletni tłumacz, który kiedyś próbował swoich sił jako pisarz. Przez całe życie mieszkał w Poznaniu z matką, jednak po jej śmierci zapragnął zmian. Kupił domek w Puszczy Noteckiej, znalazł nową pasję - ornitologię.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.