Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem

Odległa planeta

Na każdej stronie tej książki odkrywałam coś nowego! Niby nasz kraj, rzeczywistość mojego dzieciństwa, a jednak dla mnie - całkiem odległa planeta!
Podziwiam autorów za podjęcie się tak niesamowitego eksperymentu. Jednocześnie uważam, że warto im podziękować, za to, że zwrócili uwagę nam - czytelnikom, że życie bez telefonów komórkowych, Internetu i telewizji cyfrowej też jest możliwe.
Gorąco polecam!
Recenzent: Marta Witczak-Buczma

Co dziś rzucili?... czyli podróż do przeszłości. Przystanek PRL

Kolejki po girlandy papieru toaletowego, „Brutal” obok „Pani Walewskiej”, rodzinna podróż maluchem do Bułgarii. Czasy, w których panie nosiły trwałą, a panowie „męski zwis”, dobrze znamy z filmów Barei albo przeżyliśmy na własnej skórze... Ale warto spojrzeć na nie w zupełnie inny sposób.

Dwójka dziennikarzy, Iza i Witek, postanowili na pół roku przenieść się do rzeczywistości przełomu lat 1981/1982. Zamieszkali w bloku z wielkiej płyty, zrezygnowali z Internetu i komórek, a po Warszawie jeździli fiatem 126p. Dziecku wręczyli zabawki pamiętające czasy Jaruzelskiego, a w ich kuchni zagościły dania polecane przez kultową „Przyjaciółkę”.

Po co to wszystko? Autorzy sprawdzili czym różni się współczesne życie od tego sprzed trzech dekad. Zabrali nas w sentymentalną podróż, przyjrzeli się absurdom PRL-u, ale przede wszystkim szukali odpowiedzi na pytanie, czy dziś żyje się nam lepiej.


Szukasz pomysłu na prezent? Polecamy kolekcjonerskie zawieszki zapachowe dla miłośników PRL'u


Zobacz jak je otrzymać