Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Magiczne drzewo. Tajemnica mostu

Siła przyjaźni

Magiczne drzewo. Tajemnica mostu jest książką dla dzieci, jednakże nie taką, jakie już znamy, nie zaczyna się od słów "dawno, dawno temu". Opowieść jest bardzo nowoczesna, przepełniona elementami fantastycznymi: latającym domem, zaczarowanym krzesłem, czyli tym co dzieci lubią najbardziej.
Bohaterami książki są dzieci, które przy pomocy czerwonego magicznego krzesła dokonują niezwykłych zmian, ale w tej części poznajemy jeszcze możliwości zaczarowanego mostu, który ma zdolność zmieniania uczuć.
Kluczową bohaterką w tej części jest Melania - wcześniej nie lubiana przez dzieci. Jednakże dzięki wyłącznej możliwości korzystania z mocy krzesła dostała możliwość zaprzyjaźnienia się z rówieśnikami i bycia blisko Filipa, którego darzy gorącym uczuciem.
W perypetiach bohaterów możemy odnaleźć doskonałe przesłanie. Autor zwraca uwagę dziecka na miłość obojga ludzi, uczucia dziecka odtrąconego przez rówieśników, a także pokazuje siłę przyjaźni, współpracy i możliwość osiągnięcia każdego celu z pomocą przyjaciół. Rodzic czytający książkę dziecku też nie powinien się nudzić, bo Andrzej Maleszka przedstawia świat realny jako bezsensowny, tandetny na przykładzie tworzenia bilbordów. Postacie, które używane są do bilbordów tworzone są komputerowo, składane z kilkunastu części. Pokazuje tym, że ludzie zachwycają się czymś nieistniejącym, często żyjąc w nieświadomości, czego dziecko na pewno nie będzie w stanie wychwycić.

Podsumowując książka na pewno zainteresuje nie tylko dziecko. Książka "Magiczne drzewo" nie tylko opiera się na magii, ale niesie przesłanie rzadko spotykane w naszych czasach. Dodatkową zaletą książki są autorskie rysunki wykonane przez Andrzeja Maleszkę.


Recenzent: Marlena Pasikowska

Nowa wersja powieści, z wieloma nowymi zdarzeniami. Kilkadziesiąt specjalnych ilustracji

Przygodowa powieść o dynamicznej akcji, mówiąca o ważnych sprawach.

Filip zachorował w wyniku nieostrożnego czaru. By go uratować Kuki, Wiki i Melania muszą znaleźć Most Zapomnienia. Wędrują przez góry i jaskinie. Walczą z olbrzymim pająkiem, niedźwiedziem i trójoką Gretą. Znajdują tajemniczy most w Wenecji, lecz czar Grety zatapia miasto. Na ratunek rusza niezwykły robot i kotka Latte.

Nowa wersja powieści, z wieloma nowymi zdarzeniami. Kilkadziesiąt specjalnych ilustracji.