Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

W cieniu

Wszystko dobre co się dobrze kończy?

"W cieniu" to historia bardzo zaskakująca, mroczna, pełna miłości, ale również zagubienia. To jedna z tych książek, które czyta się zapartym tchem i tych, których nie da się odłożyć. To jedna z tych historii, które zaprzątają głowę, przywołując do siebie w każdej wolnej chwili.

To opowieść o kobiecie i mężczyźnie, których połączyła, ale również poróżniła miłość. Opowieść o dostatnim życiu w małżeństwie, zdradach emocjonalnych, ale również fizycznych oraz o desperacji.

Kiedy człowiek, a tym bardziej kobieta, dowiaduje się o zdradach, wali się świat. Cóż się dziwić. Kiedy jednak mężczyzna, z którym żyło się dwadzieścia lat; z którym przeżyło się wzloty i upadki; z którym dzieliło się życie, mieszkanie, łóżko, zostawia kobietę dla dużo młodszej, z którą zaczyna spełniać swoje największe marzenia dotyczące posiadania potomstwa i ślubu, to wtedy świat przestaje istnieć, a myśli które napływają do głowy bywają najprzeróżniejsze. Nawet te najbardziej mroczne i przerażające. Właśnie wtedy traci się wszystko, co najcenniejsze: dom, stabilizację i bezpieczeństwo. Właśnie wtedy człowiek najczęściej robi rachunek sumienia, widzi problemy, jakie narastały w wieloletnim związku i podejmuje działania, na które kobieta się decyduje, gdy świat wali się w gruzy.


To ukazanie dwóch spojrzeń na małżeństwo i związek. Perspektywa Jodi, ambitnej pani psycholog, i jego - człowieka, który założył firmę budowlaną. Todd i Jodi, bo to właśnie oni są głównymi bohaterami, to para, która przez lata budowała złudną iluzję umiejętnie sprzedawaną każdemu napotkanemu po drodze człowiekowi. To małżeństwo, które w świetle prawa nie istnieje. Jodi, której świat i życie się wali, gdy dowiaduje się, że Todd zostawia ją dla dużo młodej kobiety, z którą spodziewa się dziecka, posuwa się za namową przyjaciółki do ostateczności. Do morderstwa.


"W cieniu" to powieść psychologiczna, ukazująca prawdziwe realia życia małżeńskiego, ale również społecznego. To również bardzo głęboka analiza życia i jego różnych aspektów. Książkę oceniłabym jako bardzo dobrą, wciągającą, aczkolwiek wymagającą.


Recenzent: Ola Kiedyk

ASA Harrison

W cieniu

Tłumaczenie: Dorota Malina

Jak w ciągu kilku tygodni w wieloletnim związku można przejść od stabilizacji do morderstwa?

Nagroda „Guardiana” dla najlepszego thrillera psychologicznego.
Milion sprzedanych egzemplarzy.


Todd zostawia Jodi dla dużo młodszej kobiety. Dla Jodi oznacza to koniec życia, które dotąd prowadziła: pięknego domu, stabilizacji, bezpieczeństwa. Jedynym, i najlepszym wyjściem z tej sytuacji wydaje się zamordowanie partnera, zanim ten zmieni testament.

W cieniu to przenikliwa, psychologicznie wiarygodna analiza rozpadu związku i tego, do czego zdolny jest zwykły człowiek, który może stracić wszystko.