Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

ASA Harrison

W cieniu

Tłumaczenie: Dorota Malina

Jak w ciągu kilku tygodni w wieloletnim związku można przejść od stabilizacji do morderstwa?

Nagroda „Guardiana” dla najlepszego thrillera psychologicznego.
Milion sprzedanych egzemplarzy.


Todd zostawia Jodi dla dużo młodszej kobiety. Dla Jodi oznacza to koniec życia, które dotąd prowadziła: pięknego domu, stabilizacji, bezpieczeństwa. Jedynym, i najlepszym wyjściem z tej sytuacji wydaje się zamordowanie partnera, zanim ten zmieni testament.

W cieniu to przenikliwa, psychologicznie wiarygodna analiza rozpadu związku i tego, do czego zdolny jest zwykły człowiek, który może stracić wszystko.

Oprawa miękka

Format: A5

Liczba stron: 352

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-01-12

ISBN: 978-83-240-2657-9

Tytuł oryginalny: The Silent Wife

Tłumaczenie: Dorota Malina

Materiały o książce

„Sunday Times”

„Przejmujące spojrzenie na wzajemne pretensje, jakie narastają w wieloletnim związku, i kroki, które kobieta jest w stanie podjąć, gdy jej świat legnie w gruzach”.

Tess Gerritsen

„To niesamowicie wciągająca historia, pięknie napisana, oferująca wiele niespodzianek i zaskoczeń… Przeczytałam ją za jednym zamachem i polecam ją z całego serca”.

„Daily Mail”

„Ostra, inteligentna, mroczna niczym piekło i wciągająca bez reszty”.

„Observer”

„Opisany w tej powieści powolny, zabójczy rozkład związku jest aż nadto wiarygodny…”

„Newsday”

„Powieść „W cieniu” jest niczym nóż: ostra i szybka”.

„Cleveland Plain Dealer”

„Mistrzowska, pełna napięcia opowieść, w której od samego początku znamy finał – to niełatwe zadanie dla pisarza. To historia o końcu małżeństwa, końcu miłości i o tym, jak dawno pogrzebane sekrety kładą się cieniem na naszym życiu”.

„Guardian”

„Chłodny […] przerażająco wiarygodny portret małżeństwa i tego, jak daleko moją zajść sprawy, zanim któraś ze stron powoli zacznie sobie uświadamiać , że najlepszym – i jedynym – wyjściem jest morderstwo”.

Recenzje

Gra pozorów
12 11
To jedna z tych powieści, które powoli i konsekwentnie, z mocą młota pneumatycznego przebijają się przez czaszkę, by uwić sobie wygodne gniazdko w kłębowisku naszych myśli. „W cieniu" Harrison przypomina nam starą prawdę o niejednoznaczności świata, pokazując, jak wiele różnych odcieni może nieść w sobie nawet pozornie „zwykły" cień.
>>> czytaj więcej
Wszystko dobre co się dobrze kończy?
12 11
"W cieniu" to historia bardzo zaskakująca, mroczna, pełna miłości, ale również zagubienia. To jedna z tych książek, które czyta się zapartym tchem i tych, których nie da się odłożyć. To jedna z tych historii, które zaprzątają głowę, przywołując do siebie w każdej wolnej chwili.
>>> czytaj więcej
Kiedy idealna kobieta staje się morderczynią?
23 25
Powieść ,,W cieniu" reklamowana jest jako doskonały thriller psychologiczny i światowy bestseller. Wszystko to ma zachęcić czytelnika uwielbiającego historie pełne napięcia. Streszczenie zawarte na odwrocie zachęca do zgłębienia psychiki głównej bohaterki, która postanawia zabić partnera. Czy było warto?
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.