Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

After. Płomień pod moją skórą

Zapłoniesz wraz z tą lekturą!

Życie Tessy można podzielić na dwie części, na dwa etapy. Przed poznaniem Hardina i po. Inaczej się nie da. Theresa Young to osiemnastoletnia dziewczyna wkraczająca w świat dorosłości. Od dziecka poukładana w każdy możliwy sposób; pedantka, lubiąca mieć kontrolę nad wszystkim, posłuszna, grzeczna, z życiem zaplanowanym co do minuty. College, który jest jednym z osiągniętych celów... Nagle wszystko się zmienia. Tessa poznaje przyjaciela swojej współlokatorki - Hardina - różniącego się od niej pod każdym względem. Tatuaże, kolczyki, arogancki i imprezowy styl bycia bynajmniej nie pomagają w nawiązywaniu pozytywnych relacji.

Do czasu.

"Nienawidzę tego, jak Hardin mąci mi w głowie, i tego, że tracę przy nim pewność siebie. Nienawidzę nie wiedzieć, co zrobi lub powie."

Poznajemy całkowite przeciwieństwa, które dostarczają ogromnej dawki totalnie skrajnych emocji. Mimo że nie powinnam siebie już zaliczać do grona "młodzieży", ta publikacja przeznaczona właśnie dla tego grona odbiorców, niemożliwie mnie pochłonęła. Relacja łącząca głównych bohaterów przypomina pędzący rollercoaster - wszystko rozwija się szybko, gwałtownie, z pasją, ogniem, by później zwolnić, stopić się... I tak w kółko. Nie wiedziałam, czy bardziej irytuje mnie ONA, z jej naiwnym podejściem do wielu spraw, czy ON - z tym jego cwaniactwem i pewnością siebie.

Najlepszą reklamą dla książki jest chyba powiedzenie, że nie można się od niej oderwać. Z całą świadomością mówię, że tak właśnie było i ze mną. Możliwość chłonięcia każdego kolejnego rozdziału przejęła nade mną kontrolę na dwa dni. To książka z gatunku tych, gdzie śmiejesz się z bohaterami z ich żartów i ubolewasz nad ich głupotą, gdzie przeżywasz ich życie tak, jakby stali tuż obok ciebie i zwierzali ci się ze swoich problemów.

Nie bez znaczenia pierwszy tom cyklu After (tak! to dopiero pierwsza część!) nosi tytuł „Płomień pod moją skórą". Od żaru i namiętności, od gwałtowności związku Tessy i Hardina, od ich nieoczekiwanej ciągłej zmienności dosłownie pali się ta książka, a czytelnik wraz z nią. Mamy tu wszystkie uczucia, jakie tylko mogą nam przyjść do głowy; począwszy od bólu, a skończywszy na pożądaniu. Tak, książka zawiera sporo scen erotycznych, jednak są one nieprzesadzone, dobre w odbiorze i nie rażą. A to naprawdę duży atut, zwłaszcza po szale na temat „50 twarzy Grey'a".

Jeśli jeszcze nie zobaczyłeś tej książki, nie usłyszałeś o niej - koniecznie musisz nadrobić zaległości! Pochłania bez reszty. Huśtawki emocjonalne dostarczają ciągłej adrenaliny. Ja dostałam wszystko, co chciałam. Narrację pierwszoosobową (Tessa), przyzwoitą (choć może trochę przewidywalną) fabułę... I zakończenie! Zakończenie zrujnowało mnie bez dwóch zdań. Nie pojmuję, jak można w takim momencie zakończyć pierwszy tom?! No jak? Muszę koniecznie sięgnąć po kolejną część, bo to jest aż niewiarygodne, jak ta seria wciąga!


Recenzent: Joanna Rysiewicz

Anna Todd

After. Płomień pod moją skórą

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy

Największy fenomen książkowy ostatnich lat.
Powieść, która doczekała się miliarda odsłon w serwisie Wattpad.

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się PRZED POZNANIEM HARDINA, i na to, co zdarzyło się PÓŹNIEJ.
Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście.
Ale spotkanie Hardina, który wydaje się jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała.