Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

23.06.2016

Najlepsze pomysły na Dzień Ojca!

Zbliża się Dzień Ojca. Zobaczcie, jakie książkowe propozycje wybrać na prezent.

Każdy tata, który lubi podróżować powinien sięgnąć po książkę „I jak tu nie podróżować z dzieckiem" Beaty Sadowskiej i Pawła Kunachowicza. Ta książka to nie tylko zapis podróżniczych przygód, ale również zbiór porad ekspertów. Psycholog Maria Rotkiel opowiada o znaczeniu rodzinnych wyjazdów dla prawidłowego rozwoju malca, pediatra i gastroenterolog Piotr Dziechciarz wyjaśnia, jakich posiłków dzieci powinny unikać w trakcie podróży, a Magdalena Kordaszewska z portalu Zabawkowicz.pl radzi, jakie zabawki najlepiej spakować do wakacyjnego bagażu.


Dla miłośników podróży mamy także świetny reportaż. Andrzej Meller, znany reporter, podróżnik, w książce „Czołem, nie ma hien" pokazuje nam Wietnam nieznany. Kraj, w którym na powojennych zgliszczach wyrosło mozaikowe, pełne paradoksów społeczeństwo. To tu Wschód spotyka Zachód, socjalistyczna władza brata się z wielkimi koncernami, a syn amerykańskiego żołnierza oddaje serce wietnamskiej prostytutce.

 

W daleką podróż zabierze nas także Olga Stanisławska w swoim wyjątkowym reportażu "Rondo de Gaulle'a".  Ta książka to owoc roku spędzonego w drodze przez Afrykę od Casablanki do Kinszasy. Zapis tego nieustającego spotkania z drugim człowiekiem, w jakie przemienia się samotna podróż przez kontynent, o którym Graham Greene mówił, że ma kształt ludzkiego serca.

 

 

A jeśli tata lubi muzykę, to lekturą obowiązkową będzie „Blues z kapustą" Jana Chojnackiego - porywająca opowieść o obezwładniającej sile muzyki, barwnym życiu i absurdach PRL-u, pełna anegdot, humoru, w gwiazdorskiej obsadzie. Spotkamy tutaj - niczym na backstage'u - nie tylko B.B. Kinga, Erika Claptona, Carlosa Santanę, ale też Boney M, Czesława Niemena i towarzysza wspólnych awantur - Wojciecha Manna.

 

Mamy też coś dla panów lubiących mocne wrażenia. Kryminał „Pięć dni ze swastyką" to książka, w której nic nie jest oczywiste! Szlachetni Polacy kontra podli Niemcy? Nie tym razem. Jesień 1942 roku. W lesie pod Kielcami zostaje znalezione ciało niemieckiego żandarma. Krwawy odwet na polskich cywilach jest nieunikniony. W tym samym czasie lwowski ekspolicjant Paweł Bujnicki wykonuje wyrok na konfidencie - nie dla idei, po prostu mu zapłacono. Wkrótce na jego drodze staje przełożony zamordowanego żandarma. Chce, by Bujnicki pomógł w rozwiązaniu tajemnicy, której stawką jest życie wielu ludzi. Śmiertelni wrogowie mają tylko pięć dni na odkrycie prawdy.

 

Służby specjalne. Podwójna przykrywka" to historia funkcjonariusza kontrwywiadu wojskowego pracującego dla najbogatszych ludzi w Polsce. Jarosław Pieczonka brał udział w inwigilacji świata szpiegowskiego i gangsterskiego na Wybrzeżu. W Polsce wypowiedział wojnę szefom CBŚ, CBA oraz ABW i doprowadził do rozpracowania służb specjalnych ściany północnej. Krajowi biznesmeni, celebryci, politycy, a nawet mafijni bossowie obdarzyli go zaufaniem i przyjaźnią. Za granicą, jako najemnik, razem z byłymi komandosami SAS i Royal Marines ochraniał statki przed somalijskimi piratami.

 

Proponujemy także "Kropki" Włodka Markiewicza. Jeden z najpopularniejszych vlogerów pisze o rzeczach, o których sam chciałby usłyszeć jeszcze kilka lat temu. Włodek Markowicz - do 2015 roku jeden z twórców popularnego vloga Lekko Stronniczy, od roku tworzy autorski kanał na YouTube. Jego filozoficzny film „Kropki" obejrzano już 1 200 000 razy.

Wszystkie książki kupicie na znak.com.pl