Najlepsze pomysły na Dzień Ojca!
Zbliża się Dzień Ojca. Zobaczcie, jakie książkowe propozycje wybrać na prezent.
Każdy tata, który lubi podróżować powinien sięgnąć po książkę „I jak tu nie podróżować z dzieckiem" Beaty Sadowskiej i Pawła Kunachowicza. Ta książka to nie tylko zapis podróżniczych przygód, ale również zbiór porad ekspertów. Psycholog Maria Rotkiel opowiada o znaczeniu rodzinnych wyjazdów dla prawidłowego rozwoju malca, pediatra i gastroenterolog Piotr Dziechciarz wyjaśnia, jakich posiłków dzieci powinny unikać w trakcie podróży, a Magdalena Kordaszewska z portalu Zabawkowicz.pl radzi, jakie zabawki najlepiej spakować do wakacyjnego bagażu.
Dla miłośników podróży mamy także świetny reportaż. Andrzej Meller, znany reporter, podróżnik, w książce „Czołem, nie ma hien" pokazuje nam Wietnam nieznany. Kraj, w którym na powojennych zgliszczach wyrosło mozaikowe, pełne paradoksów społeczeństwo. To tu Wschód spotyka Zachód, socjalistyczna władza brata się z wielkimi koncernami, a syn amerykańskiego żołnierza oddaje serce wietnamskiej prostytutce.
W daleką podróż zabierze nas także Olga Stanisławska w swoim wyjątkowym reportażu "Rondo de Gaulle'a". Ta książka to owoc roku spędzonego w drodze przez Afrykę od Casablanki do Kinszasy. Zapis tego nieustającego spotkania z drugim człowiekiem, w jakie przemienia się samotna podróż przez kontynent, o którym Graham Greene mówił, że ma kształt ludzkiego serca.
A jeśli tata lubi muzykę, to lekturą obowiązkową będzie „Blues z kapustą" Jana Chojnackiego - porywająca opowieść o obezwładniającej sile muzyki, barwnym życiu i absurdach PRL-u, pełna anegdot, humoru, w gwiazdorskiej obsadzie. Spotkamy tutaj - niczym na backstage'u - nie tylko B.B. Kinga, Erika Claptona, Carlosa Santanę, ale też Boney M, Czesława Niemena i towarzysza wspólnych awantur - Wojciecha Manna.
Mamy też coś dla panów lubiących mocne wrażenia. Kryminał „Pięć dni ze swastyką" to książka, w której nic nie jest oczywiste! Szlachetni Polacy kontra podli Niemcy? Nie tym razem. Jesień 1942 roku. W lesie pod Kielcami zostaje znalezione ciało niemieckiego żandarma. Krwawy odwet na polskich cywilach jest nieunikniony. W tym samym czasie lwowski ekspolicjant Paweł Bujnicki wykonuje wyrok na konfidencie - nie dla idei, po prostu mu zapłacono. Wkrótce na jego drodze staje przełożony zamordowanego żandarma. Chce, by Bujnicki pomógł w rozwiązaniu tajemnicy, której stawką jest życie wielu ludzi. Śmiertelni wrogowie mają tylko pięć dni na odkrycie prawdy.
„Służby specjalne. Podwójna przykrywka" to historia funkcjonariusza kontrwywiadu wojskowego pracującego dla najbogatszych ludzi w Polsce. Jarosław Pieczonka brał udział w inwigilacji świata szpiegowskiego i gangsterskiego na Wybrzeżu. W Polsce wypowiedział wojnę szefom CBŚ, CBA oraz ABW i doprowadził do rozpracowania służb specjalnych ściany północnej. Krajowi biznesmeni, celebryci, politycy, a nawet mafijni bossowie obdarzyli go zaufaniem i przyjaźnią. Za granicą, jako najemnik, razem z byłymi komandosami SAS i Royal Marines ochraniał statki przed somalijskimi piratami.
Proponujemy także "Kropki" Włodka Markiewicza. Jeden z najpopularniejszych vlogerów pisze o rzeczach, o których sam chciałby usłyszeć jeszcze kilka lat temu. Włodek Markowicz - do 2015 roku jeden z twórców popularnego vloga Lekko Stronniczy, od roku tworzy autorski kanał na YouTube. Jego filozoficzny film „Kropki" obejrzano już 1 200 000 razy.
Wszystkie książki kupicie na znak.com.pl