Artur Baniewicz
Pięć dni ze swastyką
W tej książce nic nie jest oczywiste!
Nie tym razem.
Jesień 1942 roku. W lesie pod Kielcami zostaje znalezione ciało niemieckiego żandarma. Krwawy odwet na polskich cywilach jest nieunikniony.
W tym samym czasie lwowski ekspolicjant Paweł Bujnicki wykonuje wyrok na konfidencie – nie dla idei, po prostu mu zapłacono. Wkrótce na jego drodze staje przełożony zamordowanego żandarma. Chce, by Bujnicki pomógł w rozwiązaniu tajemnicy, której stawką jest życie wielu ludzi. Śmiertelni wrogowie mają tylko pięć dni na odkrycie prawdy.
Herosi okazują się łajdakami, a zagrożenie przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Intrygujący bohaterowie, skomplikowana zagadka oraz dwie kobiety, czyli… podwójna dawka kłopotów.
Nowa powieść Artura Baniewicza jest propozycją zarówno dla fanów kryminałów Jo Nesbø czy Zygmunta Miłoszewskiego, jak i czytelników powieści historycznych.
Oprawa miękka
Format: 135x210
Liczba stron: 624
Wydanie: pierwsze
Data pierwszego wydania: 2016-06-13
ISBN: 978-83-240-3462-8
Przeczytaj także
Zabierz książki na wakacje! Im też się należy urlop!
Co spakować do walizki oprócz bikini i kremu do opalania? Znakomite książki, przy których się zrelaksujecie i będziecie dobrze bawić. Tylko skombinujcie osobną walizkę... Oto nasze propozycje na wakacje!
>>> czytaj więcej
>>> czytaj więcej
Najlepsze pomysły na Dzień Ojca!
Zbliża się Dzień Ojca. Zobaczcie, jakie książkowe propozycje wybrać na prezent.
>>> czytaj więcej
>>> czytaj więcej
- To była trochę inna wojna i okupacja, niż nasza pamięć o niej – mówi Artur Baniewicz
Co zaskoczyło autora kryminału „Pięciu dni ze swastyką", gdy zbierał informacje o realiach okupowanej polskiej prowincji? Polecamy wywiad z Arturem Baniewiczem.
>>> czytaj więcej
>>> czytaj więcej
Partnerzy
Recenzje
Tutaj nic nie jest takie, jakim wydaje się być
0
0
Akcja powieści rozgrywa się w 1942 roku. Trwa wojna, nikt nie jest bezpieczny i nikt tak na prawdę nie wie, czy dożyje jutra. Nikomu nie można ufać, nie ma czegoś takiego jak bezpieczna kryjówka. W takich właśnie realiach były komisarz Paweł Bujnicki pracuje dla lwowskiej komórki AK.
>>> czytaj więcej
>>> czytaj więcej
Dodaj
własną recenzję
Zapraszamy do
napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez
formularz.