Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Pięć dni ze swastyką

Artur Baniewicz

Pięć dni ze swastyką

W tej książce nic nie jest oczywiste!

Szlachetni Polacy kontra podli Niemcy?
Nie tym razem.


Jesień 1942 roku. W lesie pod Kielcami zostaje znalezione ciało niemieckiego żandarma. Krwawy odwet na polskich cywilach jest nieunikniony.

W tym samym czasie lwowski ekspolicjant Paweł Bujnicki wykonuje wyrok na konfidencie – nie dla idei, po prostu mu zapłacono. Wkrótce na jego drodze staje przełożony zamordowanego żandarma. Chce, by Bujnicki pomógł w rozwiązaniu tajemnicy, której stawką jest życie wielu ludzi. Śmiertelni wrogowie mają tylko pięć dni na odkrycie prawdy.

Herosi okazują się łajdakami, a zagrożenie przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Intrygujący bohaterowie, skomplikowana zagadka oraz dwie kobiety, czyli… podwójna dawka kłopotów.

-----------------------


Nowa powieść Artura Baniewicza jest propozycją zarówno dla fanów kryminałów Jo Nesbø czy Zygmunta Miłoszewskiego, jak i czytelników powieści historycznych.

Oprawa miękka

Format: 135x210

Liczba stron: 624

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-06-13

ISBN: 978-83-240-3462-8

Przeczytaj także

Zabierz książki na wakacje! Im też się należy urlop!
Co spakować do walizki oprócz bikini i kremu do opalania? Znakomite książki, przy których się zrelaksujecie i będziecie dobrze bawić. Tylko skombinujcie osobną walizkę... Oto nasze propozycje na wakacje!
>>> czytaj więcej
Najlepsze pomysły na Dzień Ojca!
Zbliża się Dzień Ojca. Zobaczcie, jakie książkowe propozycje wybrać na prezent.
>>> czytaj więcej
- To była trochę inna wojna i okupacja, niż nasza pamięć o niej – mówi Artur Baniewicz
Co zaskoczyło autora kryminału „Pięciu dni ze swastyką", gdy zbierał informacje o realiach okupowanej polskiej prowincji? Polecamy wywiad z Arturem Baniewiczem.
>>> czytaj więcej

Partnerzy


Recenzje

Tutaj nic nie jest takie, jakim wydaje się być
0 0
Akcja powieści rozgrywa się w 1942 roku. Trwa wojna, nikt nie jest bezpieczny i nikt tak na prawdę nie wie, czy dożyje jutra. Nikomu nie można ufać, nie ma czegoś takiego jak bezpieczna kryjówka. W takich właśnie realiach były komisarz Paweł Bujnicki pracuje dla lwowskiej komórki AK.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.