Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

18.09.2014

Anna Herbich w Poznaniu i Krakowie

Zapraszamy serdecznie na spotkania z Anną Herbich, autorką bestsellerowej książki o Powstaniu Warszawskim, widzianym oczyma uczestniczących w nim kobiet - Dziewczyny z Powstania.

W czwartek 18 września Anna Herbich spotka się z czytelnikami w Poznaniu (salon Empik przy ul. Ratajczaka 44); start o godz. 18.00.

Aktualności znajdziesz też na profilu FB

We wtorek 23 września autorka Dziewczyn z Powstania będzie gościć w Krakowie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w księgarni Empik w Centrum Handlowym Bonarka (ul. Kamieńskiego 11).

Poznaniaku! Krakowiaku!
Jeśli chciałbyś przekazać swój list, kartkę, pozdrowienie dla którejś z bohaterek książki można to zrobić na ręce autorki - wszystkie wiadomości zostaną przekazane bohaterkom, które w wielkim wzruszeniu czytają takie listy i często odpowiadają na nie osobiście.

fot. materiały prasowe z Festiwalu Dwa Brzegi w Kaziemierzu Dolnym 

W sukienkach na barykady

Sławka do dziś żałuje, że nie pocałowała młodego powstańca, który się w niej kochał.
Halina urodziła synka tuż przed godziną „W” i cudem ocaliła mu życie.
Zosia złamała konspiracyjne zasady i zdradziła swoje imię ukochanemu.

Powstanie Warszawskie miało trwać kilka dni. Godzina „W” zastała kobiety w codziennych sytuacjach: na ulicach, w szkołach, w domach. Walczyły wszystkie, każda na swój sposób. Ratowały rannych, chroniły swoje dzieci, chwyciły za broń. Umawiały się na randki w cieniu spadających bomb, brały śluby w białych kitlach sanitariuszek zamiast sukien. Odniosły największe zwycięstwo – przeżyły.

Anna Herbich w przejmujący sposób pokazuje, jak naprawdę wyglądało życie w czasie 63 dni heroicznej bitwy. Pozwala nam zobaczyć Powstanie Warszawskie z zupełnie innej perspektywy: oczami kobiet.

Kup bawełnianą torbę z wizerunkiem „Dziewczyny z Powstania”, inspirowaną książką Anny Herbich.


Dziewczyny z powstania – torba bawełniana

Książka w bestsellerowej serii Prawdziwe Historie. Ponad 250 000 sprzedanych egzemplarzy.