Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

10.01.2017

Co będziemy czytać w 2017 roku?

Nowy rok to nowe książkowe wyzwania. Dziś prezentujemy najciekawsze książki, które pojawią się na początku 2017 roku.

Już 11 stycznia na półki w księgarniach trafi „Araf" Elif Shafak. To współczesna, uniwersalna powieść o sile i wadze spotkania - nie tylko z innym, ale przede wszystkim z samym sobą; przewrotnie mówi o tożsamości, obcości, wspólnocie i poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi.

 

 


Także 11 stycznia oddajemy także w ręce czytelników kolejną książkę Magdaleny Kordel - „Sezon na cuda". Gdzieś u podnóża Sudetów, w Malowniczem, jest pensjonat Uroczysko. Jego nowa właścicielka Majka na dobre zadomowiła się w miasteczku. To miejsce ma dla niej magiczny, niepowtarzalny klimat, tu może rozwinąć skrzydła i na dobre zapomnieć o przeszłości.


Wśród zimowych nowości mamy „Milczenie" Shusaku Endo. To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Bogu, patrzącym w milczeniu na ludzkie cierpienie i ludziach, próbujących to milczenie zrozumieć. Martin Scorsese, zafascynowany książką, chciał sfilmować tę historię już 25 lat temu. W końcu mu się to udało. 30 lat po „Misji" powstało kolejne filmowe arcydzieło, mówiące o działalności jezuitów na krańcach świata.Luty to przede wszystkim nowa książka Michała Olszewskiego, dziennikarza, redaktora naczelnego krakowskiego oddziału "Gazety Wyborczej", znanego prozaika i reportażysty, laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Michał Olszewski tym razem zaskakuje współczesną prozą. Pod tytułem „#upał" kryje się fikcja, która boli bardziej niż rzeczywistość.

 W marcu chcemy przypomnieć postać Barbary Piaseckiej-Johnson, wdowy po potentacie z branży kosmetycznej. „Milionerka", napisana przez reportażystkę Ewę Winnicką to próba rozwiązania zagadki jednej z najbogatszych Polek w USA. Dzięki opowieściom wieloletnich pracowników i znajomych państwa Johnsonów. Ewa Winnicka pozwala zobaczyć, jak naprawdę wyglądało codziennie życie za bramą ich luksusowej rezydencji. Od ubogich polskich imigrantów po jeden z najsłynniejszych rodów, którego żadne pieniądze nie zdołały ocalić przed skandalami i nieszczęściem - reporterka pokazuje, jak zaskakująco realizuje się czasami amerykański sen.

Książki