Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

25.11.2014

Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia!

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i kompan niezastąpiony podczas zasypiania - Pluszowy Miś.

Swoje święto obchodzi m.in. Miś Paddington, którego przygody wkrótce będziemy mogli oglądać na ekranach polskich kin. Premiera filmu Paddington w styczniu 2015 roku.

Zobacz zwiastun filmu

Dla fanów londyńskiego niedźwiadka mamy niespodziankę! Już teraz sięgnij po specjalne filmowe wydanie jego przygód.

Z książki Michaela Bonda dowiesz się, jak zaczęła się przyjaźń Paddingtona z państwem Brown, kto został jego najlepszym przyjacielem oraz jakim kłopotom będzie musiał stawić czoła.

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Jeden ze świadków zdarzenia uwiecznił je na rysunku i umieścił je w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek... Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear. Tak się je nazywa do tej pory. W Polsce święto Pluszowego Misia obchodzone jest od 2002 roku.

"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

fot. fragment zwiastuna filmu „Paddington"

Michael Bond

Paddington

Tłumaczenie: Kazimierz Piotrowski

Już w grudniu 2014 r. w kinach film o przygodach misia Paddingtona!

Na stacji Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Przypadkowo wpada na państwa Brown, którzy zabierają go do siebie. Miś szybko zostaje nowym członkiem rodziny, a jego zdumiewające pomysły sprawiają, że nikt nie będzie się nudzić! Paddington da sobie radę z każdym problemem, zawsze jest czarujący i uprzejmy, a w kieszeni ma kanapkę z marmoladą na czarną godzinę. Czy będzie umiał przyzwyczaić się do wielkiego miasta? Jakie przygody go spotkają? I kto zostanie najlepszym przyjacielem niedźwiadka?