Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

24.04.2017

Jak zapewnić dziecku szczęśliwe życie?

Wiele osób zastanawia się, czy można zapewnić swojemu dziecku szczęśliwe życie. Są dwie odpowiedzi. Pierwsza: nie - przyszłości nie da się zaplanować i oczyścić z trosk. Druga: tak, można nauczyć dziecko takiej rozwagi i wiary we własne umiejętności, że poradzi sobie ze wszystkim. Jak to jednak zrobić, jeśli w dzieciństwie mówiono nam wyłącznie o tym, by być pracowitym, dobrym i uważnym, a nie nauczono nas, jak ustalać priorytety, asertywnie odmawiać i jak żyć w harmonii?
Na to pytanie odpowiada książka „7 nawyków szczęśliwego dziecka" (bestseller „New York Timesa") - która ukaże się już 26 kwietnia!

Książka Seana Coveya zawiera cenne rady dla rodziców we wspieraniu dziecka w rozwoju, a przy tym dzieci w zabawny i pięknie zilustrowany sposób - w towarzystwie bohaterów z krainy Siedmiu Dębów poznają nawyki przydatne na całe życie. Witek uczy je organizacji czasu. Kudłatek przekonuje, że warto określić sobie cel działania. Lilka zwraca uwagę na współpracę z innymi, a Wandzia przypomina, dlaczego warto zadbać o siebie.
„7 nawyków szczęśliwego dziecka" - to siedem pouczających historii zarówno dla dzieci, jak i rodziców jako pomoc w wychowaniu.

Sean Covey to amerykański pisarz i inspirujący mówca. Wychowuje siedmioro dzieci. Jego książki zostały przetłumaczone na 20 języków i sprzedane w ponad 4 milionach egzemplarzy. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie im. Brighama Younga oraz ekonomię w Harvard Business School. Na podstawie zasad stworzonych przez ojca napisał książkę dla nastolatków - The 7 Habits of Highly Effective Teens - oraz dla dzieci - The 7 Habits of Happy Kids. Obie stały się bestsellerami „New York Timesa".

W oparciu o metodę 7 nawyków powstał program „The Leader in Me", którego celem jest ulepszenie procesu wychowawczego w szkołach, ale także uwolnienie potencjału i możliwości zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Program oferuje organizacja Franklin Covey. W tej chwili stosowany jest w ponad 150 krajach.

Sean Covey

7 nawyków szczęśliwego dziecka

Tłumaczenie: Małgorzata Bortnowska

Wystarczy 7 prostych historii, żeby nauczyć dziecko dobrych nawyków.

Poznajcie przyjaciół z krainy Siedmiu Dębów, którzy wam w tym pomogą. Witek nauczy organizacji czasu. Kudłatek przekona, że warto określić sobie cel działania. Lilka zwróci uwagę na współpracę z innymi, a Wandzia przypomni, dlaczego warto zadbać o siebie.

Obowiązkowy tytuł dla wszystkich rodziców i dzieci!
"7 nawyków szczęśliwego dziecka" to zbiór zabawnych i pięknie zilustrowanych opowiadań, które przybliżają rodzicom i dzieciom metodę 7 nawyków skutecznego działania. Bohaterowie każdego opowiadania uczą się jednego z dobrych nawyków. Dzięki temu dzieci poznają 7 prostych kroków, które pomogą im mądrze planować czas na naukę i odpoczynek, być dobrymi przyjaciółmi i lubianymi kolegami, radzić sobie, gdy pojawiają się kłopoty, i nie poddawać się presji grupy.

Sean Covey – amerykański pisarz i inspirujący mówca. Syn Stephana R. Coveya, autora "7 nawyków skutecznego działania". Studiował filologię angielską na Uniwersytecie im. Brighama Younga oraz ekonomię w Harvard Business School. Wychowuje czworo dzieci. Gdyby nie pisał książek, to prawdopodobnie zostałby piłkarzem.