Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

25.02.2015

Na tropie zaginionego Breslau

Wybierasz się do Wrocławia? Polecamy organizowaną przez władze miasta wycieczkę pt. Na tropie zaginionego Breslau śladami radcy kryminalnego wrocławskiej policji Eberharda Mocka, bohatera serii kryminałów Marka Krajewskiego.

Trasa prowadzi śladami nietuzinkowego detektywa, miłośnika literatury starożytnej, zaskakującego swoich podwładnych długimi łacińskimi cytatami, wielbiciela piątkowej partyjki szachów rozgrywanej o północy w „nadślężańskim zameczku" - słynnym burdelu madame le Goef, a zarazem żarłoka, pijaka i gbura pomiatającego podwładnymi.

Wizyta w kilku niezwykłych miejscach udowodni, że zwiedzanie wcale nie musi być nudne i że podróż w czasie jest możliwa. Ze względu na odwołania do zainteresowań głównego bohatera, do których należały wizyty w szemranych klubach i lokalach oraz towarzystwo dam lekkich obyczajów, i ze względu na przytoczone cytaty, wycieczka śladami Mocka przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

Wycieczka ta będzie trwała około dwóch godzin.

Jeśli planujesz odwiedzić Wrocław, koniecznie zabierz ze sobą co najmniej jedną powieść Marka Krajewskiego. Nakładem wydawnictwa Znak ukazało się dotąd pięć książek, w których śledztwo w powojennym Wrocławiu prowadzi Eberhard Mock. A są to: Śmierć w Breslau, Widma w mieście Breslau, Festung Breslau, W otchłani mroku oraz Koniec świata w Breslau.

Wyjątkowy duet – autor bestsellerowych kryminałów i wybitny medyk sądowy

Na tropie polskich morderców.
12 wstrząsających zbrodni.
12 historii mrożących krew w żyłach.
1 stół sekcyjny.

Wyjątkowy duet – autor bestsellerowych kryminałów i wybitny medyk sądowy.
Marek Krajewski i Jerzy Kawecki na tropie polskich morderców. Poznaj krwawą historię współczesnej Polski – zbrodnie w afekcie i szczegółowo zaplanowane morderstwa, seksualne dewiacje i rytualne mordy.

Marek Krajewski – twórca serii słynnych powieści o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim.
Jerzy Kawecki – starszy wykładowca w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, biegły sądowy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.