Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

22.01.2015

Obejrzyj teraz!

Świat nie jest taki zły to coś więcej niż biografia Haliny Kunickiej. To rozmowa pełna poruszającej szczerości, z ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Biografia damy polskiej piosenki pojawi się w księgarniach 4 lutego.

Tymczasem przypominamy reportaż Kamili Dreckiej, współautorki książki. który został wyemitowany przez Telewizję Polską w 2014 roku. O artystce opowiada m.in. Marian Kydryński, dziennikarz muzyczny i podróżnik, prywatnie syn Haliny Kunickiej oraz aktorka Magdalena Zawadzka.

fot. zdjęcie z książki Świat nie jest taki zły autorstwa Kamili Dreckiej

„Ja śpiewam piosenki” – reportaż o Halinie Kunickiej

Świat nie jest taki zły to rozmowa pełna poruszającej szczerości, z ogromnym ładunkiem emocjonalnym

Zaśpiewała setki niezapomnianych piosenek. Występowała na scenach, na których lśniły Edith Piaf i Marlena Dietrich. Przyjaźniła się z wielkimi twórcami polskiej piosenki. Została uwieczniona w wierszu Zbigniewa Herberta. Spotkała nadzwyczajną miłość.

Halina Kunicka

Niezwykle elegancka i piękna dama polskiej piosenki. A zarazem zwyczajna kobieta, borykająca się z troskami i niełatwymi wyborami, grająca role czasem trudne do pogodzenia: artystki, żony, matki. Świat nie jest taki zły dla wielu będzie powrotem do frapujących lat młodości, którym towarzyszyły piosenki śpiewane przez Halinę Kunicką.