Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

27.09.2017

Oświadczenie

Wydawnictwo Znak informuje, że na prośbę autora, pana Dobromira Makowskiego, zmieni zdanie znajdujące się na 235 stronie książki „Wyrwałem się z piekła". Zdanie, które w tym momencie brzmi: „Na początku mieszkałem w akademiku warszawskiego Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego, a po miesiącu, dzięki pomocy mojej sympatii Ani, która również rozpoczęła wtedy studia w Warszawie, dostałem się do tego seminarium, które zresztą skończyłem, zostając pastorem jednego z kościołów ewangelikalnych.", powinno brzmieć: „Na początku mieszkałem w akademiku warszawskiego Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego, a po miesiącu, dzięki pomocy mojej sympatii Ani, która również rozpoczęła wtedy studia w Warszawie, zamieszkałem przy Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej."

Pan Dobromir Makowski zaprzecza, jakoby w latach, których dotyczy ten fragment, studiował w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym, kończąc je i zostając pastorem. Opisywana różnica wynika z niezrozumienia w czasie prac redaktorskich i procesu autoryzacji tekstu.

Mamy nadzieję, że nie będzie ona utrudniała Państwu lektury tego niezwykłego świadectwa.

 

Redakcja Wydawnictwa Znak

Słyszysz? Możesz powstać z cmentarza! Ja powstałem do życia, by pasją zarażać!

Bałem się. Potwornie się bałem. Ojca, który nie skąpił pasa. Matki, która wybrała alkohol zamiast swoich dzieci. Opiekunów w pogotowiu opiekuńczym. Wychowawców w domu dziecka. Braku akceptacji. Chciałem zabić ten strach, przestać go czuć!
Zacząłem kraść, bo chciałem być taki jak koledzy. Zacząłem pić, zacząłem ćpać. Gdzieś miałem naukę, bo kim ja mogłem zostać. Od małego słyszałem tylko: „Skończysz jak matka.” Słyszałem to tak często, że aż sam w to uwierzyłem.

Wtedy, gdy byłem już na dnie i myślałem, że gorzej być nie może, zmarła mi mama, zmarł mi tata. Zrozumiałem, że nie mogę żyć tak jak oni! Że nie jestem na to skazany, bo to ja wybieram swoją przyszłość. To nie było proste. Ciągle nie jest, ale dziś już wiem, że jest możliwe. Możliwe jest powstanie z cmentarza. Teraz chcę Wam o tym opowiedzieć. Poznajcie moją historię i zacznijcie żyć z pasją!

Dobromir „Mak” Makowski – raper, inicjator spotkań z zakresu profilaktyki uzależnień RapPedagogia, mąż i ojciec trójki dzieci.