Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

07.03.2016

Pierwsza taka rozmowa w historii!

W marcu do rąk czytelników trafi zapis bezprecedensowej rozmowy. Biskupi prawosławny i luterański odpowiadają na zaproszenie hierarchy rzymskokatolickiego i przyjeżdżają do Krakowa, by się spotkać i szczerze porozmawiać. O obliczach polskiego chrześcijaństwa, wspólnej historii, tym, co w niej piękne i co trudne, o różnych wizjach Kościoła, roli sakramentu, a przede wszystkim bardzo osobiście - czym dla każdego z nich jest Ewangelia i jaką nadzieję niesie w zmieniającej się rzeczywistości.

„Ufam, że będziemy mogli przeżywać to razem. Inaczej sobie tego nie wyobrażam" - mówi bp Grzegorz Ryś o zbliżających się obchodach 1050-lecia chrztu Polski.

Ta książka w pewnym sensie spełnia już to marzenie.

Fot. Wojciech Karliński 

Przeczytajcie fragment

Trzech biskupów różnych wyznań – pierwsza taka rozmowa w historii!

Katolik, luteranin i prawosławny w szczerym dialogu o polskim chrześcijaństwie wczoraj i dziś.

Na takie spotkanie długo czekaliśmy. Jubileusz 1050-lecia chrześcijaństwa na ziemiach polskich jest świętem wszystkich ochrzczonych, nie tylko katolików. Choć chrześcijanie są podzieleni, Chrystus jest jeden. Bp Grzegorz Ryś zaprasza więc swoich braci w biskupstwie, by wspólnie zastanowić się nad łączącymi nas pytaniami: Jakie jest miejsce religii w nowej rzeczywistości? Czy Polska jest dziś krajem chrześcijańskim? Czy jedność jest jeszcze możliwa? Na czym polega rewolucyjna moc Ewangelii?

Kościół jest dużo bardziej różnorodny, niż myślisz. Ta książka pozwoli Ci to dostrzec. Rozmowa – jak zawsze – okazuje się kluczem do zrozumienia.