Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

08.05.2017

Poznaj Londyn z Paddingtonem

Oxford Street, Portobello Road, Notting Hill czy Regent's Park. Na którym targu można kupić najlepsze owoce, a gdzie robią wyśmienite kanapki? Miś Paddington zaprasza Was do Londynu. Nie musicie nawet pakować walizki. Sympatyczny miś oprowadzi Was po swoim mieście na kartach książki „Londyn z Paddingtonem".

Oczywiście wycieczkę rozpoczniemy od stacji Paddington, gdzie sympatycznego misia znaleźli państwo Brown, oraz której bohater zawdzięcza swoje imię. Podczas lektury dowiecie się wielu ciekawostkach o tych najsłynniejszych i mniej znanych miejscach w stolicy Wielkiej Brytanii. Wybierzecie się na Duck Tour, czyli kaczą wycieczkę oraz rejs statkiem po Regent's Canal. Przekonacie się, że mieszkańcy Fritzovii są zupełnie inni niż ci ze Stoke Newington, a jedni i drudzy całkiem się różnią od tych z Elephant and Castle na drugim brzegu Tamizy.

W książce znajdziecie też sporo rad dla podróżnych, gdy już zdecydujecie się rzeczywiście wybrać do Londynu. Ta lektura to doskonałe przygotowanie do zwiedzania, a także ćwiczenie z wyobraźni!

 

Michael Bond

Londyn z Paddingtonem

Tłumaczenie: Aleksandra Kamińska

Odwiedź miasto Paddingtona!

Nie musisz nawet pakować walizki, by wybrać się w podróż! Sam miś Paddington oprowadzi Cię po swoim mieście. Wycieczkę zaczniemy od… stacji Paddington, a sympatyczny przewodnik opowie Ci o największych atrakcjach miasta i pokaże swoje ulubione miejsca. Między podziwianiem Big Bena a spacerem po ogrodach pałacu Buckingham znajdzie się czas na niejedną ciekawą historię i obowiązkowo – kanapkę z marmoladą.
Nowy film o przygodach Paddingtona wkrótce w kinach.