Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

09.09.2014

Stań się „Najpiękniejszą” i wygraj!

Weź udział w konkursie na stylizację inspirowaną dowolnie wybranym kobiecym portretem, zrób zdjęcie i wygraj m.in. powieść Małgorzaty Czyńskiej Najpiękniejsze. Kobiety z obrazu.

Z pewnością każdy zna obrazy takie jak Mona Lisa, Dama z gronostajem i Dziewczyna z perłą, przedstawiające znane na całym świecie kobiece twarze? Niezwykłe osobowości, femmes fatales, muzy. Jaką cenę zapłaciły za nieśmiertelność? Historie kobiet z obrazów są zaskakujące i do bólu prawdziwe. Czasem pełne ciepła. Czasem tragiczne. Zawsze fascynujące.

Wybierzcie jeden, dowolny obraz, przedstawiający kobiecą sylwetkę, wystylizujcie siebie lub przyjaciółkę na wzór kobiety z obrazu i zróbcie zdjęcie! Zwróćcie uwagę na ubiór, makijaż, biżuterię, akcesoria fryzurę, a także pozę oraz wyraz twarzy! Liczy się każdy szczegół.

Na zgłoszenia czekamy do 21 września, laureatów konkursu poznamy 30 września 2014 roku.

Do wygrania atrakcyjne nagrody, a wśród nich egzemplarze książek Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów ufundowane przez Znak Horyzont.

Regulamin konkursu jest dostępny tutaj

Organizatorami konkursu jest portal Szafa.pl oraz Znak Horyzont.

Zapraszamy do udziału!

BYŁY NATCHNIENIEM NAJWIĘKSZYCH ARTYSTÓW. ONI ZAPEWNILI IM NIEŚMIERTELNOŚĆ. OBRAZY JEDNAK NIE MÓWIĄ O TYCH KOBIETACH WSZYSTKIEGO…

„Malowałam królów i prostytutki – mówiła Tamara Łempicka, jedna z największych polskich malarek – tych, którzy są dla mnie inspiracją i powodują, że czuję wibracje”.

Dora Maar, spytana o obrazy ukochanego, powiedziała po śmierci artysty: „Być może na ścianach w galerii byłyby warte pół miliona. Na ścianach kochanki Picassa mają dodatkową, historyczną wartość”.

Gdy żona Vermeera sprzedawała piekarzowi ostatnie obrazy męża, by wyżywić ósemkę swoich dzieci, od dawna już nie miała słynnych kolczyków, które widnieją między innymi na obrazie „Dziewczyna z perłą”.

Samobójstwa z miłości, wielkie namiętności i okrutne zdrady. Rodzinne tajemnice, o których się nie mówi. Historie kobiet z obrazów są zaskakujące i do bólu prawdziwe. Ludzkie. Często pełne ciepła. Czasem tragiczne. Zawsze fascynujące.
Za każdym obrazem, który podziwiamy, kryje się prawdziwe życie. Pełne pasji, erotyzmu i oddania malarstwu.

Niezwykłe osobowości, femmes fatales, kobiety wyzwolone, muzy. To nie przypadek, że właśnie one pozowały do najsłynniejszych obrazów. Wszyscy znamy ich twarze. Czas poznać ich losy.